Ostatnie dni przynoszą coraz więcej zaskakujących wieści dotyczących partii rządzącej. Najnowsza z nich dotyczy powiększenia się klubu parlamentarnego PiS. Transfer ma być na ukończeniu i już niebawem stanie się faktem.

Od kilku dni Jarosław Kaczyński spotyka się z posłami partii pochodzącymi z różnych regionów Polski. Jest to między innymi związane z przygotowaniami do przyjęcia nowych posłów w szeregi klubu parlamentarnego PiS.

Według medialnych doniesień Kaczyński spodziewa się w najbliższym czasie transferu nawet 3 do 7 posłów. Mają oni zasilić szeregi Klubu Parlamentarnego PiS. Przynajmniej jeden transfer ma już być przyklepany. Jeśli medialne doniesienia się potwierdzą, będzie to oznaczało, że partia rządząca jeszcze bardziej umocni swoją pozycję w sejmie.

Zmiana barw klubowych ma być przyklepana w przypadku jednej osoby. To przewodnicząca koła parlamentarnego „Republikanie”, Anna Maria Siarkowska. Posłanka weszła do Sejmu z list ugrupowana Kukiz’15. W wyniku konfliktów i nieporozumień w klubie odeszła i wraz z dwiema koleżankami, także z klubu Kukiza, założyła Koło „Republikanie”.

Jeszcze niedawno rzeczniczka Republikanów zaprzeczała tym informacjom, nazywając je „wyssanymi z palca”. Teraz jednak transfer wydaje się bardzo prawdopodobny. Dwie pozostałe członkinie koła pozostaną posłankami niezrzeszonymi.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

...

Zobacz również

Ile aut ma Beata Kempa? Kto by pomyślał! Prześwietlamy sekrety majątkowe polityków

Zobacz również