Właśnie zaprzysiężono nowy rząd Mateusza Morawieckiego. Desygnowany na premiera, dziś ogłosił skład swojego gabinetu. Powstanie także nowy urząd, który z pewnością nie przypadnie do gustu niemieckim władzom.

O godzinie 17:00 powołany został nowy rząd, który skompletował na czas swojego urzędowania Mateusz Morawiecki. Podczas zaprzysiężenia nie było większych zmian, ale powstanie nowe stanowisko, które może wywrzeć ogromny wpływ na stosunki Polski z Niemcami.

ZOBACZ TAKŻE: Ależ szok! Ujawniono teczkę Morawieckiego, to go ZNISZCZY

Niemcy są wściekli

Jak podaje TVP Info, Mateusz Morawiecki powoła specjalnego pełnomocnika ds. reparacji, który odpowiedzialny będzie za koordynowanie działań państwa polskiego, w celu uzyskania od Berlina odszkodowań.

Reparacje są kością niezgody we wzajemnych stosunkach obu państw, a podniesienie do tak wysokiej rangi osoby za nie odpowiedzialne, odbije się na nich jeszcze bardziej negatywnie.

ZOBACZ TAKŻE: Jest oficjalne stanowisko Niemiec w sprawie reparacji. To rozwścieczy Kaczyńskiego

Misja jaka została powierzona Mateuszowi Morawieckiemu, czyli polepszenie stosunków z sąsiadami, może przez to się nie powieść. Niemcy z pewnością będą robiły wszystko, by nie ulec polskim żądaniom i nie wypłacić – zdaniem obozu władzy i dużej części społeczeństwa – należnego odszkodowania wojennego.

źródło: tvp.info

Najbardziej bulwersujące fakty o Antonim Macierewiczu

Jakie wykształcenie ma Morawiecki? Imponujące! Oto 10 interesujących faktów na jego temat

...

Zobacz również