Będzie nowe 500 plus, ale nie dla dzieci. Dostać może je każdy

Będzie nowe 500 plus, ale nie dla dzieci. Dostać może je każdy

Zaskakujący pomysł polskiego rządu zwrócił uwagę mediów oraz milionów obywateli. Politycy chcą bowiem uruchomić nowy program 500 plus, który nie będzie jednak dotyczył dzieci. Kto otrzyma możliwość ubiegania się o świadczenie?

W kuluarach coraz częściej mówi się o programie Mieszkanie 500 plus, który dotrze do wielu polskich rodzin. Będzie on polegał na państwowych dopłatach do kosztów najmu mieszkania.

500 plus nie tylko na dzieci?

Co znamienne, otrzymają go głównie mieszkańcy dużych miast, w których stawki są największe. Będzie więc dotyczył osób pozostających na stałe we "Wrocławiu, Bydgoszczy, Toruniu, Lublinie, Krakowie, Warszawie, Rzeszowie, Białymstoku, Gdańsku, Katowicach, Kielcach, Olsztynie oraz Poznaniu" oraz okolicach niektórych spośród tych miast. Świadczenie będzie przyznawane przez pierwsze trzy lata. Przez następne trzy co roku będzie zmniejszane o 1/3 kwoty, która początkowo wyniesie od 500 do 600 złotych w zależności od lokalizacji.

Szczegóły założeń projektu

Pieniądze trafią jednak przede wszystkim do niezamożnych rodzin. Politycy chcą także, aby program dotyczył głównie licznych, co najmniej pięcioosobowych domostw. Czas pokaże jednak, jak będzie wyglądał ostateczny zarys projektu. Mniejsze rodziny także mają bowiem otrzymywać zapomogę, jednak zdecydowanie mniej okazałą. Już wkrótce dowiemy się zapewne, jaki konkretnie pomysł na nowe 500 plus zaprezentują władze.  1. Trzymajcie się krzeseł. Misiewicz ujawnił ile naprawdę zarabiał
  2. To dlatego Pawłowicz jest sama. Jej sekretny romans wstrząsnął Polską
  3. Kto wygra wybory – Tusk czy Duda? PRZEŁOMOWY sondaż
Następny artykuł