Będzie międzynarodowy skandal? Duda zaatakował Rosję na oczach całego świata

Będzie międzynarodowy skandal? Duda zaatakował Rosję na oczach całego świata

Zgromadzenie Parlamentu NATO w Warszawie było z pewnością istotnym elementem polityki międzynarodowej Polski. Doskonale wiedział o tym Andrzej Duda, który w trakcie swojego przemówienia wypowiedział kilka znaczących słów na temat sytuacji w Rosji.

Podczas Zgromadzenia Andrzej Duda poruszył temat imperialnych dążeń Rosjan, którzy w ostatnich latach pod przywództwem Władimira Putina próbują odbudowywać swoją pozycję. Jak zaznaczył, okres lat 90. był dla nich jedynie pauzą. - Z ubolewaniem trzeba stwierdzić, że Moskwa nie pogodziła się chyba nigdy z upadkiem imperialnego Związku Radzieckiego, traktując okres lat 90., pełen nadziei na trwały pokój w Europie, jedynie jako strategiczną pauzę w konfrontacji Wschód-Zachód - stwierdził prezydent Andrzej Duda. Jako przykłady rzeczywistych zamiarów Rosji podał inwazję na Gruzję z 2008 roku oraz bezprawną aneksję Krymu i interwencję wojskową na Ukrainie w 2014 roku.

Andrzej Duda publicznie stwierdza, że Rosja jest dla nas zagrożeniem

Prezydent podkreślił, jak ważna jest w obecnej sytuacji zagrożenia pokoju jedność transatlantycka. Jako główne źródło zagrożenia dla stabilności w Europie i na świecie podaje Rosję, która kwestionuje elementy ładu międzynarodowego. Według prezydenta Dudy, Rosja nie waha się używać broni chemicznej na terenie państw NATO, a także ingerować w procesy demokratyczne wielu krajów. Co więcej, Rosjanie w ostatnim czasie coraz bardziej się w takie rozgrywki angażują. - Silny, wiarygodny i nowoczesny sojusz - to według Andrzeja Dudy priorytet na przyszłość. Kolejnym celem powinno być budowanie silnej obrony, a nie nawoływanie do otwartego konfliktu czy wojny. Czy taka strategia się sprawdzi - pokazać mają nadchodzące lata. Wszyscy jednak zastanawiają się, czy tak otwarty komentarz na temat jednego z wielkich mocarstw współczesnego świata, nie przyniesie naszemu kraju problemów. Już pojawiają się bowiem komentarze o "machaniu szabelką" przez prezydenta Dudę w stronę potężnego sąsiada oraz "stąpaniu po bardzo cienkim lodzie". Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Lech Kaczyński odpowiada za horror Komendy? Ujawniono nowe informacje
  2. Tajemnicza śmierć polskiego posła. Służby ujawniają jak do tego doszło
  3. Współpracowniczka Agady Dudy ujawnia jej tajemnicę. Tego nikt się nie spodziewał
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News