Będzie kolejna wojna w Sejmie. PiS zamierza zemścić się na opozycji

Będzie kolejna wojna w Sejmie. PiS zamierza zemścić się na opozycji Źródło: fot. wikimedia / Network.nt / flickr / Piotr Drabik

Jak dowiedziały się media, Prawo i Sprawiedliwość zamierza odegrać się na opozycji i na następnym posiedzeniu Sejmu podjąć przeciwko niej kroki. To najprawdopodobniej oznacza kolejną wojnę w Sejmie.

Na najbliższym posiedzeniu Sejmu, które odbędzie się już w tym tygodniu, pod głosowanie pójdzie wniosek opozycji o odwołanie marszałka Marka Kuchcińskiego - to naturalnie się nie uda, ponieważ obóz władzy Prawa i Sprawiedliwości ma większość w polskim parlamencie.

Uda się jednak plan PiS, który w odpowiedzi na wniosek opozycji przygotował swój własny o odwołanie wicemarszałków Platformy Obywatelskiej (Małgorzata Kidawa-Błońska) oraz Nowoczesnej (Barbara Dolniak).

Ma to być również od dawna zapowiadana kara za blokowanie w grudniu ubiegłego roku sejmowej mównicy i uniemożliwianie w ten sposób prowadzenia obrad Sejmu.

Jak również dowiedzieli się dziennikarze RMF FM, wniosek Prawa i Sprawiedliwości o odwołanie wicemarszałków opozycji zostanie oficjalnie złożony tuż przed rozpoczęciem głosowań w Sejmie. Ponadto obóz władzy miał sondować PSL, czy nie jest zainteresowane stanowiskiem wicemarszałka.

Takie rozgrywki w Sejmie oznaczać mogą jedno - kolejna wojna, na wzór tej sprzed ponad miesiąca, w Sejmie.

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News