Wygląda na to, że szykuje się kolejna w ostatnim czasie, ogromna sejmowa burza. Tego projektu z pewnością opozycja nie przełknie.

Sprawa aborcji nie od dziś dzieli polityków różnych opcji politycznych. Nowy projekt ustawy z pewnością przebije jednak wszystkie batalie, które do tej pory widzieliśmy.

Dzisiaj do marszałka Sejmu trafił wniosek o rejestrację komitetu #ZatrzymajAborcję wraz z projektem ustawy i tysiącem zebranych podpisów. Tym razem chodzi o tzw. aborcję eugeniczną, czyli przerwanie ciąży ze względu na wady płodu.

Ta obywatelska inicjatywa ustawodawcza to nadzieja dla dzieci, dla matek, dla rodzin. W tej chwili w Polsce można legalnie zabijać dzieci ze względu na to, że stwierdza się podejrzenie choroby lub niepełnosprawności – twierdzi pełnomocniczka komitetu #ZatrzymajAborcję, Kaja Godek.

Jej zdaniem obecne przepisy dyskryminują chore dzieci, odbierając im prawo do życia. Zauważa również, że w tej kwestii dochodzi do wielu pomyłek.

Rzecz dotyczy podejrzenia choroby, a nie pewności; nigdy nie ma pewności, czy dziecko rzeczywiście jest chore, a doświadczenia wielu rodzin, u których podejrzewano pewne choroby, a dzieci rodziły się zdrowe lub w dużo lepszym stanie niż prognozowano, pozwalają nam przypuszczać, że te diagnozy często są błędne – dodaje Kaja Godek.

źródło: wiadomosci.dziennik.pl

...

Zobacz również