Będą wcześniejsze emerytury. Związkowcy szykują projekt

Będą wcześniejsze emerytury. Związkowcy szykują projekt Źródło: Fot. Pixabay.com/Kevin Schneider

Emerytura przed rozpoczęciem wieku emerytalnego? Powstał właśnie projekt, który został już skierowany do Rady Dialogu Społecznego. Być może dzięki niemu niektórzy emeryci uzyskają dostęp do świadczenia wcześniej, niż dotychczas zakładała ustawa.

Emerytura będzie dostępna szybciej. Stanie się tak, o ile projekt, który powstał dzięki Ogólnopolskiemu Porozumieniu Związków Zawodowych, zostanie przyjęty do realizacji.

Emerytura o wiele szybciej niż dotychczas

W ostatnim numerze "Super Expressu" pojawiła się informacja dotycząca emerytur. Od teraz świadczenie to najprawdopodobniej będzie przyznawane prze ukończeniem wymaganego wieku (który różni się w zależności od płci).

Według gazety Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych przygotowało projekt, który jest nadzieją dla niektórych Polaków. Mają oni od dawna przepracowaną wymaganą ilość lat pracy, aby móc pobierać świadczenie. Problem dotyczy jednak przeszkody, jaką w tej sytuacji jest ich wiek. Nie mają oni ukończonych 60 lub 65 lat.

Nowa ustawa, którą złożono już do Rady Dialogu Społecznego, daje jednak szansę wszystkim, którzy rozpoczęli pracę bardzo wcześniej (na przykład w wieku 16 lat). Za sobą mają już 40 lat pracy, ale świadczenia nie mogą jeszcze pobierać.

Od teraz być może będą oni mogli wybrać pomiędzy kontynuowaniem pracy, a przejściem na zasłużony odpoczynek. Niektórzy po tylu latach ciężkiej pracy nie wyobrażają sobie, aby przepracować dodatkowe 10 lat, które to dzielą ich od możliwości pobierania emerytury. Zdrowie zwyczajnie im na to nie pozwala. 

Źródło: TVP Info

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News