Włoski dziennik „La Stampa” donosi o nowym pomyśle Komisji Europejskiej, która chce wprowadzić w życie kary za nieprzyjmowanie imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki. Ma to być nawet po 250 tys. euro za osobę, czyli ponad milion złotych. 

Jak informowaliśmy tydzień temu, Komisja Europejska pracuje nad nowym systemem relokacji imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki. Według nowego rozwiązania na kryzys imigracyjny, Polska będzie zmuszona przyjąć 150 tysięcy imigrantów. Będziemy musieli także wypłacać wysokie zasiłki imigrantom na takim samym poziomie jak ma to miejsce w krajach zachodniej Europy.

Jak się również okazuje, europejscy urzędnicy mają także rozwiązanie na przypadki gdyby poszczególne państwa, mimo wszystko, odmówiły przyjęcia nowych kwot imigrantów. Na każdy kraj, który nie przyjmie przybyszów z Bliskiego Wschodu będzie nałożona kara finansowa w wysokości 250 tysięcy euro (ponad 1mln złotych) za osobę.

Ponadto, jak podaje „La Stampa”, do podróży do Europy przygotowuje się już nawet do miliona mieszkańców Libii i innych krajów Bliskiego Wschodu. Ich podróż ma się rozpocząć najpóźniej wraz z nadejściem lata.

ZOBACZ TAKŻE – Komisja Europejska chce by Polska przyjęła 150 tys. imigrantów

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źrodło: la stampa / niezalezna

...

Zobacz również