Ta decyzja rządu wprawiła w osłupienie europejskie społeczeństwo i spotkała się z powszechnym buntem. Będą kary za bezrobocie. Władze chcą karać potężnymi grzywnami osoby, które pozostają bez pracy dłużej niż 6 miesięcy.

Zarys tej koncepcji został upubliczniony już ponad rok temu. Projekt kontrowersyjnej ustawy został jednak stłumiony w zarodku, jako że spotkał się z mocną krytyką i sprzeciwem społeczeństwa. Teraz ta koncepcja pojawiła się ponownie.

ZOBACZ TAKŻE: Polacy nie chcą pracować! Mity na temat bezrobocia obalone

Będą kary za bezrobocie: wysokie grzywny lub więzienie

Władze Białorusi ponownie zajęły się wprowadzeniem w życie ustawy, która zakłada karanie wszystkich osób pozostających bez pracy przez okres dłuższy niż 6 miesięcy. Bezrobotni mają być karani dotkliwymi i bardzo wysokimi grzywnami. Jeżeli bezrobotny, który jest pozbawiony źródła dochodów, nie będzie miał za co zapłacić kary, może trafić nawet do aresztu.

Ustawa przeciwko „pasożytom”

Aleksander Łukaszenko postanowił wziąć się za walkę z bezrobociem na Białorusi. Prezydent podpisał ustawę „o zapobieganiu społecznemu pasożytnictwu”. Osoby bezrobotne nie odprowadzają do państwa podatków, a więc pozbawiają budżet dochodów. Dlatego głowa Białorusi postanowiła karać je grzywnami w wysokości ok. 4,2 mln rubli (ok. 730 zł). Ci, którzy nie zapłacą, trafią do więzienia na 15 dni i zostaną skierowani na przymusowe prace społeczne.

ZOBACZ TAKŻE: Media nie mogą uwierzyć! Terlecki: Następne 2 lata premierem będzie…

Źródło: wp.pl

Wielkie dymisje i nowe twarze - rekonstrukcja rządu w pigułce [ZDJĘCIA]


Plan Petru: Internauci już wiedzą, na czym będzie polegać! [MEMY]

...

Zobacz również