Beata Tyszkiewicz: Młodość aktorki nie zawsze była radosna

Beata Tyszkiewicz: Młodość aktorki nie zawsze była radosna Źródło: Fot. YouTube/weare.pl

Beata Tyszkiewicz młodość pierwszej damy polskiego kina nie zawsze pełna była radości. Urodzona na niewiele ponad rok przed zakończeniem II wojny światowej gwiazda miała wiele problemów z otrzymaniem wykształcenia i rozpoczęciem kariery. Jak wyglądały pierwsze lata życia legendarnej aktorki?

Beata Tyszkiewicz młodość wielkiej gwiazdy obfitowała w tragiczne wydarzenia, których szczęśliwie w dużej mierze nie pamięta. Tyszkiewicz przyszła na świat 14 sierpnia 1938 roku w warszawskim Wilanowie, gdzie również spędziła II wojnę światową.

Beata Tyszkiewicz młodość

Aktorka niewiele pamięta z tamtego okresu, ale jak mówiła w wywiadach są to zwykle wspomnienia pozytywne. Jej pierwsze pełne wspomnienie pochodzi natomiast z 1942 roku, kiedy na świat przyszedł jej młodszy brat. - W czasie wojny też, jak wcześniej, lato i jesień spędzaliśmy w Wilanowie. W 1942 roku urodził się tam mój brat Krzyś. Moje pierwsze wspomnienia stamtąd dotyczą chyba okresu, kiedy miałam cztery lata. Pamiętam różne sceny z życia domu. Na przykład to, że gdy w czasie okupacji piekło się chleb, to wkładaliśmy do pieca znaczek pocztowy z Hitlerem, by się upiekł - powiedziała przed laty w rozmowie z "Galą".

Beata Tyszkiewicz wiek

Beata Tyszkiewicz w 2019 roku skończy 81 lat. Będzie to dokładnie 14 sierpnia. Gwiazda pomimo wieku i problemów zdrowotnych, które nękały ją w przeszłości, czuje się świetnie. Niestety karierę w show-biznesie zakończyła już kilka lat temu.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Beata Tyszkiewicz chora

W maju 2017 roku Beata Tyszkiewicz przeszła zawał serca, który miała początkowo pomylić z niestrawnością po ostrej potrawie curry. Jej pobyt w szpitalu nie trwał długo pomimo ciężkiego stanu w jakim trafiła na OIOM w Aninie. Kilka miesięcy później ponownie znalazła się na tym samym oddziale. Szczęśliwie nie chodziło o drugi zawał, niewątpliwie jednak powodem hospitalizacji były problemy z sercem.

Beata Tyszkiewicz dzieci

Gwiazda była w swoim życiu trzykrotnie zamężna. Owocami tych związków są dwie córki - urodzona w 1967 roku Karolina oraz urodzona w 1977 roku Wiktoria. Ojcem pierwszej z nich był Andrzej Wajda, a drugiej Jacek Padlewski. - Nigdy nie podniosłam na nie głosu, wystarczyło moje spojrzenie, żeby wszystko zrozumiały. Nigdy nie kłamały. Ta relacja między nami do dziś jest bardzo bliska. Jeżeli się zgaduje myśli, życzenia własnych dzieci przez całe życie, to nie trzeba już stawiać dodatkowych pytań. Mogą paść oczywiście jakieś zasadnicze pytania, ale takie czysto praktyczne - powiedziała o swoich córkach gwiazda.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Życie Rozenek zagrożone! Wstrząsający wpis gwiazdy
  2. Wojna polskich diw rozsadzi show-biznes! Powód jest bardzo intymny
  3. Służba Ochrony Państwa nie zdała egzaminu? Ten film tego dowodzi
  4. Ile zarabia Kinga Rusin? Zarobki są naprawdę imponujące
  5. Na co choruje Katarzyna Dowbor? Gwiazda opowiedziała o swoim dramacie
źródło: gala.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News