O tym skandalu Beaty Tyszkiewicz nie wiedzieliście. Tak zaczęła się jej kariera

O tym skandalu Beaty Tyszkiewicz nie wiedzieliście. Tak zaczęła się jej kariera

Beata Tyszkiewicz od lat pozostaje ogromną gwiazdą krajowej sceny teatralnej oraz świata filmu. Droga artystki do zawodowego sukcesu była jednak naznaczona wieloma skandalami. Co ciekawe, jedno z najbardziej kontrowersyjnych wydarzeń jej życia poprzedziło największe sukcesy artystki.

Szkolne problemy Tyszkiewicz rozpoczęły się, kiedy dostała jedną z pierwszych poważnych ról. Jako że nauczyciele nie akceptowali jej kariery, matka aktorki przeniosła ją do internatu sióstr niepokalanek w Szymanowie.

Beata Tyszkiewicz oblała maturę!

To właśnie tam młodziutka artystka miała zdawać maturę, której wyniki okazały się jednak ogromnym zawodem dla jej rodziny. Temat: "Satyra i komedia w XVIII wieku w walce o odrodzenie społeczeństwa" wydał jej się absurdalny, dlatego też na egzaminie z języka polskiego napisała jedynie, że w tamtym okresie ludzie nie czytali, po czym opuściła salę. Ostatecznie, aby dostać się do wyższej szkoły teatralnej, Tyszkiewicz była zmuszona podjeść do matury ponownie. Początkowo uczęszczała na zajęcia nieoficjalnie dzięki swemu ogromnemu talentowi, jednak po kilku miesiącach musiała przedstawić w dziekanacie świadectwo dojrzałości.

Sukces w zadziwiających okolicznościach

Ostatecznie aktorka wybrała się więc na maturę na Komendzie Głównej Milicji Obywatelskiej w Warszawie. Aby należeć do służb, kandydaci musieli zdać egzamin, którego pozytywne wyniki były potrzebne także Tyszkiewicz. Jak się jednak okazało, sama matura przebiegła bardzo gładko, gdyż poza arkuszami mundurowi otrzymali także... odpowiedzi. Dzięki temu kontrowersyjnemu wydarzeniu Tyszkiewicz nie miała już formalnych problemów i mogła w pełni skupić się na rozwoju jakże owocnej kariery, która zaprowadziła ją na sam szczyt popularności.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Big Cyc pozywa TVP za wykorzystanie piosenki. Żąda… miliona złotych na WOŚP!
  2. Przerażająca tajemnica syna Zamachowskiej. Zmaga się z poważną chorobą
  3. Martyna Wojciechowska na skraju wytrzymałości. „Sprawą zajmie się policja”
  4. Ten pies przeszedł gehennę. Odcięte uszy i poderżnięte gardło, nikt mu nie pomógł
Beata Tyszkiewicz Fot. Wikimedia Commons Beata Tyszkiewicz Fot. Wikipedia Beata Tyszkiewicz Fot. Wikipedia
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News