Beata Tyszkiewicz pomimo upływu lat pozostaje jedną z największych gwiazd polskiego kina. Uwielbiana przez widzów aktorka wystąpiła w licznych produkcjach, które fani mogli podziwiać na dużym oraz srebrnym ekranie. Co ciekawe, bardzo niewiele zabrakło, a artystkę pokochałaby także… indyjska publiczność.

Beata Tyszkiewicz urodziła się 14 sierpnia 1938 roku na warszawskim Wilanowie. Jako młoda dziewczyna marzyła o karierze aktorki, która okazała się dla niej naprawdę skomplikowaną drogą. Ostatecznie artystce udało się jednak spełnić największe marzenie i na lata zapisać złotymi zgłoskami w historii polskiego kina.

Czy Beata Tyszkiewicz mogła zrobić aktorską karierę w Indiach?

Gwiazdę uwielbiała przede wszystkim polska publiczność, ale zdarzały jej się także role w zagranicznych produkcjach. Chociaż niewielu fanów o tym wie, Tyszkiewicz była o krok od zrobienia bajecznej kariery w Bollywood, z czego sama jednak zrezygnowała.

W 1965 r. aktorka wyjechała do Bombaju, aby tam wystąpić w tworzonym z wielkim rozmachem filmie. Początkowo zakładano, że w Indiach spędzi 3 miesiące, jednak jej kontrakt przeciągnął się do 1,5 roku.

Beata Tyszkiewicz niezwykle tęskniła za ojczyzną oraz ludźmi, których w niej zostawiła. Nie odpowiadał jej także sposób, w który traktowały ją nowo poznane osoby. Podjęła więc decyzję o opuszczeniu planu i powrocie do Polski. W filmie zastąpiła ją indyjska aktorka, a marzenia o karierze w Bollywood ostatecznie zgasły.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na pewno nie poznajesz tej znanej prezenterki! Tak zmieniały się gwiazdy TVP

Dlaczego Beata Tyszkiewicz opuściła Indie?

– Nie mogłam pogodzić się z ludzką nędzą, krępowała mnie powszechna usłużność, nie mogłam się pohamować przed wyręczaniem służących, karmiłam bezdomne psy. Takie zachowanie nie przystoi gwieździe, szczególnie w Indiach – ujawniła w jednym z wywiadów Beata Tyszkiewicz, a jej wyznanie niezwykle zadziwiło widzów.

Dla polskiej widowni decyzja gwiazdy o powrocie do kraju okazała się jednak zbawienną. Zagrała bowiem w wielu miejscowych produkcjach najlepszych reżyserów. Do niedawna można ją było także oglądać jako jurorkę programu „Taniec z gwiazdami” emitowanego przez telewizję Polsat, z czego zrezygnowała jednak z powodu problemów zdrowotnych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapomniana gwiazda Dzień Dobry TVN powróciła. Widzowie zaskoczeni
  2. Nigdy niepublikowane teksty Kory zostaną ujawnione. Jej mąż podjął już decyzję
  3. Wyznanie Borysa Szyca wstrząsnęło fanami. Opowiedział o śmiertelnej chorobie
  4. Gwiazda Polsatu zrzuciła ponad 30 kilo! Zdradza fankom, jak to zrobiła

Czy jesteś fanem Beaty Tyszkiewicz?

Loading ... Loading ...

Znani aktorzy, którzy znaleźli miłość na planie filmowym [ZDJĘCIA]

Zobacz również

ŹRÓDŁOnewsweek.pl

Szefowa działu interwencji portalu Pikio.pl, dziennikarka, studentka stosunków międzynarodowych na UW. Obserwatorka amerykańskiej oraz polskiej polityki zagranicznej.