Bollywood u stóp Beaty Tyszkiewicz! Tego o gwieździe nie wie prawie nikt

Bollywood u stóp Beaty Tyszkiewicz! Tego o gwieździe nie wie prawie nikt Źródło: Fot. Wikimedia Commons

Beata Tyszkiewicz pomimo upływu lat pozostaje jedną z największych gwiazd polskiego kina. Uwielbiana przez widzów aktorka wystąpiła w licznych produkcjach, które fani mogli podziwiać na dużym oraz srebrnym ekranie. Co ciekawe, bardzo niewiele zabrakło, a artystkę pokochałaby także... indyjska publiczność.

Beata Tyszkiewicz urodziła się 14 sierpnia 1938 roku na warszawskim Wilanowie. Jako młoda dziewczyna marzyła o karierze aktorki, która okazała się dla niej naprawdę skomplikowaną drogą. Ostatecznie artystce udało się jednak spełnić największe marzenie i na lata zapisać złotymi zgłoskami w historii polskiego kina.

Czy Beata Tyszkiewicz mogła zrobić aktorską karierę w Indiach?

Gwiazdę uwielbiała przede wszystkim polska publiczność, ale zdarzały jej się także role w zagranicznych produkcjach. Chociaż niewielu fanów o tym wie, Tyszkiewicz była o krok od zrobienia bajecznej kariery w Bollywood, z czego sama jednak zrezygnowała. W 1965 r. aktorka wyjechała do Bombaju, aby tam wystąpić w tworzonym z wielkim rozmachem filmie. Początkowo zakładano, że w Indiach spędzi 3 miesiące, jednak jej kontrakt przeciągnął się do 1,5 roku. Beata Tyszkiewicz niezwykle tęskniła za ojczyzną oraz ludźmi, których w niej zostawiła. Nie odpowiadał jej także sposób, w który traktowały ją nowo poznane osoby. Podjęła więc decyzję o opuszczeniu planu i powrocie do Polski. W filmie zastąpiła ją indyjska aktorka, a marzenia o karierze w Bollywood ostatecznie zgasły.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dlaczego Beata Tyszkiewicz opuściła Indie?

- Nie mogłam pogodzić się z ludzką nędzą, krępowała mnie powszechna usłużność, nie mogłam się pohamować przed wyręczaniem służących, karmiłam bezdomne psy. Takie zachowanie nie przystoi gwieździe, szczególnie w Indiach - ujawniła w jednym z wywiadów Beata Tyszkiewicz, a jej wyznanie niezwykle zadziwiło widzów. Dla polskiej widowni decyzja gwiazdy o powrocie do kraju okazała się jednak zbawienną. Zagrała bowiem w wielu miejscowych produkcjach najlepszych reżyserów. Do niedawna można ją było także oglądać jako jurorkę programu "Taniec z gwiazdami" emitowanego przez telewizję Polsat, z czego zrezygnowała jednak z powodu problemów zdrowotnych.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Zapomniana gwiazda Dzień Dobry TVN powróciła. Widzowie zaskoczeni
  2. Nigdy niepublikowane teksty Kory zostaną ujawnione. Jej mąż podjął już decyzję
  3. Wyznanie Borysa Szyca wstrząsnęło fanami. Opowiedział o śmiertelnej chorobie
  4. Gwiazda Polsatu zrzuciła ponad 30 kilo! Zdradza fankom, jak to zrobiła
Następny artykuł