Cała Polska zaniemówiła. Specjalny apel Andrzeja Dudy do Beaty Tyszkiewicz
Karol Zaborowski - 14 Sierpnia 2018

Cała Polska zaniemówiła. Specjalny apel Andrzeja Dudy do Beaty Tyszkiewicz

Beata Tyszkiewicz właśnie dzisiaj obchodzi swoje 80 urodziny. Z tej okazji prezydent Andrzej Duda zamieścił na swojej stronie internetowej specjalny apel skierowany do legendarnej aktorki.

Beata Tyszkiewicz ma na swoim koncie setki odegranych ról, z których wiele stało się legendarnych. Polska kinematografia bez jej udziału bez wątpienia nie wyglądałaby tak jak teraz. Jej kunszt aktorski docenił sam prezydent Andrzej Duda, który na swojej stronie internetowej opublikował specjalne życzenia dla aktorki z okazji jej urodzin.

Beata Tyszkiewicz otrzymała życzenia od prezydenta

Cały tekst jest wypełniony aż po brzegi, rolami wielkiej aktorki, które zrobiły na prezydencie największe wrażenie. Wspomina również o jej debiucie aktorskim, którym była rola Klary w Zemście na podstawie sztuki Aleksandra Fredry. Prezydent w dalszej części podkreśla również niesamowity kunszt aktorki oraz jej niebagatelne umiejętności, które prezentowała i rozwijała przez ponad pół wieku. - Od tego czasu stworzyła Pani ponad sto ról filmowych. Pani różnorodne kreacje charakteryzują się szerokim doborem aktorskiej interpretacji, a nade wszystko niezwykłym wyczuciem specyfiki, języka i stylu każdego filmu, w którym przyszło Pani zagrać. Równie przekonująco potrafi Pani kreować postacie refleksyjne, niejednoznaczne w swych wyborach, zdystansowane wobec świata i ludzi, jak i bohaterki przeniknięte lekkością, spontanicznością, a często humorem - pisze Andrzej Duda. Prezydent docenił również działalność Beaty Tyszkiewicz na rzecz chorych i potrzebujących. Oczywiście w takim tekście nie mogło też zabraknąć standardowych życzeń zdrowia i pomyślności. Jednak wciąż jest to wielki zaszczyt otrzymać życzenia urodzinowe od głowy państwa.

Ile dzieci ma Beata Tyszkiewicz

Aktorka w swoim życiu związała się z wieloma mężczyznami. Jej pierwszym mężem był sam Andrzej Wajda. Właśnie podczas tego małżeństwa urodziła się jej pierwsza córka Karolina. Kolejne dziecko było owocem jej trzeciego małżeństwa. Swoje życie związała wtedy z Jackiem Padlewskim, któremu urodziła córkę Wiktorię.ZOBACZ TAKŻE:
  1. HIT! Magda Gessler tańczy, a internauci tarzają się ze śmiechu
  2. Edyta Górniak publicznie zmieszana z błotem! „Słoma z butów wariatce wyłazi”
  3. Kwaśniewska w bikini powala! Figura 20-latki, fanki pod wrażeniem
tyszkiewiczNie uwierzysz, jak wiele razy te gwiazdy brały ślub!Czytaj dalej
Tak żyją polskie księżniczki i książęta [ZDJĘCIA]Tak żyją polskie księżniczki i książęta [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News