Koszmar córki Beaty Tyszkiewicz. Nie miała pojęcia, co jej ojciec zrobił 10 miesięcy przed śmiercią

Koszmar córki Beaty Tyszkiewicz. Nie miała pojęcia, co jej ojciec zrobił 10 miesięcy przed śmiercią Źródło: .

Beata Tyszkiewicz w latach w 1967-1969 żoną słynnego polskiego reżysera Andrzeja Wajdy. Z tego związku urodziła się Karolina Wajda, która teraz ma poważne problemy. Sprawa dotyczy podziału majątku po zmarłym twórcy. Dziewczyna jest skonfliktowana ze swoją macochą.

Beata Tyszkiewicz wspiera swoją córkę w trudnej sytuacji. Karolina Wajda jest owocem małżeństwa aktorki i słynnego reżysera Andrzeja Wajdy. Związek tej pary trwał krótko, bo tylko między rokiem 1967 a 1969. Córka reżysera jest skłócona ze swoją macochą, czyli czwartą żoną Wajdy, Krystyną Zachwatowicz. Spór dotyczy kwestii spadkowych. 

Beata Tyszkiewicz broni córki 

Beata Tyszkiewicz broni córki i bardzo pomaga Karolinie Wajdzie poradzić sobie z sytuacją po śmierci reżysera. Przypomnijmy, że Andrzej Wajda zmarł 9 października 2016 roku w Warszawie. Twórca był czterokrotnie żonaty. Głównymi kandydatkami do odziedziczenia majątku są Karolina Wajda i czwarta żona reżysera Krystyna Zachwatowicz. Do mediów ostatnio dotarła informacja dotycząca tego, że córka twórcy kłóci się z macochą o pieniądze. Wkroczyła już podobno na drogę sądową w tej sprawie. Karolina Wajda twierdzi, że to jej, jako jedynemu dziecku Andrzeja Wajdy, należy się ten spadek. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Karolina Wajda oburzona decyzją sądu

Andrzej Wajda rozpoczął spisywanie swojego testamentu parę lat przed śmiercią, gdy zaczęły się jego problemy zdrowotne. Początkowo właścicielką praw autorskich do dzieł miała być Karolina Wajda. Natomiast 10 miesięcy przed śmiercią reżyser zmienił swoją decyzję i zamiast córce, postanowił przekazać pieniądze z tantiem swojej ostatniej żonie, Krystynie Zachwatowicz

Bardzo zdenerwowało to córkę reżysera, która po jego śmierci postanowiła podważyć ostatnią wolę ojca i na drodze sądowej domagać się praw autorskich i pieniędzy z nimi związanych. Sąd odrzucił jej apelację, przyznając majątek żonie reżysera. Karolina Wajda nie kryła rozczarowania i oburzenia. Twierdzi, że wcale nie chciała wziąć tych pieniędzy dla siebie. Jej zamiarem było założenie fundacji, która miałaby na celu wspierać młodych artystów. Uważa, że takie było marzenie Andrzeja Wajdy, bo jak wiadomo znany był z pomagania młodym filmowcom. 

Nie wiadomo jak sprawa potoczy się dalej i czy Karolina Wajda, razem ze swoją matką Beatą Tyszkiewicz, będą próbowały kolejny raz podważyć decyzję sądu. Być może dziewczyna uzna wreszcie zapisaną w testamencie wolę ojca i zakończy rodzinny spór z Krystyną Zachwatowicz. 

ZOBACZ TAKŻE

  1. Największa tajemnica Jana Pawła II! Kim byli prawdziwi rodzice Karola Wojtyły?
  2. Emilia Krakowska trafiła DO SZPITALA! Znamy stan zdrowia uwielbianej przez Polaków aktorki
  3. Straszliwy nowotwór zabił dziecko. Ojca ścięło z nóg, gdy zdjął lustro sprzątając pokój córeczki
  4. Sławomir z żoną okłamali fanów! Zaskakująca prawda o ich związku wyszła na jaw
  5. Podstawowy produkt polskich sklepów wywołuje nowotwór. Jest silnie rakotwórczy
  6. mBank musi wypłacić swoim klientom ogromne pieniądze. Wiadomo, komu się należą

Źródło: Pomponik

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News