beata szydło
fot.youtube.com/tvrepublika
Mateusz Wysokiński - 30 Listopada 2018

Bliski znajomy pogrążył Szydło. Wpadli jak śliwka w kompot

Beata Szydło będzie w tarapatach? Jej bliski znajomy pochwalił się zarobkami, jakie dostawał dzięki koneksjom z byłą szefową polskiego rządu. Kwoty, jakie osiągał mężczyzna, budzą wielkie kontrowersje i oburzenie ze strony opozycji, jak też opinii publicznej. Czy była premier poniesie konsekwencje?

Beata Szydło nie może mówić o najprzyjemniejszym okresie swojego życia. Po ustąpienia ze stanowiska Prezesa Rady Ministrów kobieta znalazła się na partyjnym marginesie Prawa i Sprawiedliwości. Dzisiaj, jako "minister bez teki" znajduje się pod ostrzałem komentarzy i krytyki. Nie do końca nawet wiadomo, czym konkretnie zajmuje się polityk. Na jaw wyszły natomiast rzeczy, które mogą ją pogrążyć. Okazuje się, że koneksje prywatne kobiety doprowadziły do tego, że jeden z jej znajomych zarabia około 330 tysięcy złotych rocznie. Czy Jarosław Kaczyński zareaguje i ukaże kobietę?

Beata Szydło. Znajomy stał się jej piętą Achillesową

Kolegą, o którym mowa, jest prezesem państwowej spółki Tauron Wydobycie. Firma, która zajmuje się energetyką jest obecnie we władaniu Zdzisława Filipa, który dzięki dobrej relacji z byłą premier uzyskał tak prestiżowe stanowisko. Pomimo tego, że wielu ekspertów wskazywało, na fakt, że Filip nie ma większych kwalifikacji w zarządzaniu państwową spółką, Beata Szydło i tak uparła się na kandydaturę swojego kolegi. Jak się okazuje, miała względem niego dosyć duży dług. Na początku lat 90 to właśnie Filip, jako kierownik działu zarządzania Kopalni Brzeszcz i lokalny działacz Akcji Wyborczej Solidarność miał zaoferować Szydło start z list ugrupowania w wyborach samorządowych. Jak się okazało, wpisanie kobiety na listy wyborcę AWS-u zapoczątkowało jej wielką, polityczną karierę. Pensja wysokości 313 tysięcy złotych rocznie miała być więc wotum wdzięczności za przysługę sprzed dwudziestu kilku laty.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
.Jolanta Kwaśniewska i sekrety jej małżeństwa. Możecie się mocno zdziwić!Czytaj dalej

To niejedyne nazwiska zatrudnione przez premier

Jak się okazuje, Beata Szydło nie obawiała się obsadzać swoich znajomych także w innych państwowych spółkach i instytucjach. Jedną z przyjaciółek byłej premier, która jest na państwowym etacie jest Sabina Bigos – Jaworowska, była dyrektor gminnego zakładu opieki zdrowotnej w Brzeszczach. Dwudziestoletnia przyjaźń okazała się korzystna dla Jaworowskiej, która została osadzona na stanowisku jednej z pracownic spółki PL 2012, a także jest członkiem rady nadzorczej banku Pekao. Czy Beata Szydło odpowie przed Prezesem PiS za aż takie nadużycia? Pozycja kobiety w partii nie jest obecnie mocna, a potencjalny skandal mógłby być krzywdzący dla całego rządu. Jaka będzie decyzja Jarosława Kaczyńskiego w sprawie kobiety? Czas pokaże.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Polacy dostaną po 10 000 zł! Sejm przyjął specjalną ustawę
  2. Komenda w koszmarnym stanie. Horror nadal trwa, ci ludzie to zwierzęta
  3. Kaczyński chce go zniszczyć! PiS jeszcze nigdy z nikim nie pogrywał tak ostro
  4. Ile zarabia Doda? Zarobki i majątek Dody to kosmos
  5. Dlaczego nie mam ochoty się kochać? Ekspert tłumaczy
AkwizytorUwaga na oszustów! Tak też mogą cię okraść [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News