Zawód polityka wiąże się z bezustannym kontaktem z dziennikarzami i pytaniami z ich strony. Niektóre z nich bywają niewygodne. Ostatnio przekonała się o tym Beata Szydło.

Podczas rozmowy z dziennikarzem „Super Expressu” premier Beata Szydło odpowiedziała na kilka interesujących Polaków pytań. Jedno z nich wyraźnie zaskoczyło szefową rządu.

Zapytana przez reportera o prezydenckie weta stwierdziła, że Andrzej Duda popełnił błąd, decydując się na ten ruch. Powiedziała, że reforma sądownictwa i tak zostanie przeprowadzona, gdyż żądają tego wyborcy.

– Reforma sądów w Polsce jest potrzebna i ona zostanie przeprowadzona. W tej chwili czekamy na projekty prezydenta dotyczące reformy sądownictwa – powiedziała Szydło.

Premier zapytana została także o to, czy w rządzie dojdzie do zmian personalnych. Odpowiedziała twierdząco, zaznaczając jednak, że jeszcze nie jest na to czas. Pochwaliła swoich ministrów, dodając, że jedyne z czego może być niezadowolona, to opozycja.

– Ministrowie wywiązują się ze swoich obowiązków. Jestem optymistką. Jeśli jestem z czegoś niezadowolona, to z opozycji, bo pewne rzeczy mimo różnic powinniśmy robić razem – zapewniła.

W rozmowie padło jeszcze jedno pytanie, które musiało zaskoczyć Beatę Szydło. Dziennikarz zapytał polityk, czy nie chciałaby zostać prezydentem RP. Polityk odpowiedziała, że o tym, kto zostanie następnym prezydentem, zdecydują Polacy. Wyraziła też swoje osobiste nadzieje co do przyszłych wyborów.

– Mam nadzieję, że będzie to Andrzej Duda – oznajmiła.

źródło: msn.com

...

Zobacz również