OFICJALNE: Beata Szydło kandydatką w wyborach do Parlamentu Europejskiego

OFICJALNE: Beata Szydło kandydatką w wyborach do Parlamentu Europejskiego Źródło: Fot. YouTube/Prawo i Sprawiedliwość

Beata Szydło, jak przez ostatnie miesiące spekulowano, została kandydatką Prawa i Sprawiedliwości w nachodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego. Partia przedstawiła już swoje "jedynki" we wszystkich okręgach wyborczych. Była premier, tak jak zapowiadała, wystartuje ze swojej rodzinnej ziemi.

Beata Szydło została wybrana "jedynką" w 10. okręgu obejmującym swoim zasięgiem województwa małopolskie i świętokrzyskie. Dawna szefowa rządu miała sama zabiegać o tę szansę, wiedząc o spadku swojego znaczenia w polityce krajowej. Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja, a Prezydent RP musi ogłosić je nie później niż do 25 lutego. Wyborcy w całym kraju zdecydują wtedy o składzie 51-osobowej reprezentacji Polski do unijnego "Sejmu". Niektóre osoby na liście kandydatów, na które zdecydował się Komitet Polityczny PiS, są sporym zaskoczeniem. Nikt nie spodziewał się, że z okręgu, w którego skład wchodzi Pomorze Zachodnie i Ziemia Lubuska "jedynką" będzie ulubiony współpracownik Jarosława Kaczyńskiego i szef Ministerstwa Sprawa Wewnętrznych i Administracji, Joachim Brudziński. Oprócz niego w wyborach wystartuje jeszcze dwójka ministrów - Witold Waszczykowski (były szef MSZ i "jedynka" w Łodzi) i Anna Zalewska (szefowa MEN i "jedynka" na Dolnym Śląsku i Śląsku Opolskim).

PiS zawalczy o Parlament Europejski

Jak przekazała mediom rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek (która sama została "dwoją" na Lubelszczyźnie), partia wciąż nie obsadziła wszystkich miejsc na listach. - Przeanalizowaliśmy wszystkie okręgi i kandydatów, i tych kandydatów mamy więcej niż miejsc, więc potrzebujemy odrobinę czasu, by te listy doprecyzować. Jak tylko one będą zaakceptowane w całości, bo są okręgi takie, które już w zasadzie zostały zaakceptowane w całości, ale chcemy te listy przedstawiać całe - powiedziała posłanka PiS. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIA I FILMEM Oprócz tego wiemy już, kto został szefem sztabu wyborczego PiS na majowe wybory do PE. - Eurodeputowany Tomasz Poręba, decyzją Komitetu Politycznego PiS, został jednogłośnie wybrany szefem sztabu w kampanii do Parlamentu Europejskiego - napisała na Twitterze.

Beata Szydło komentuje swoją kandydaturę

Niedługo po zakończeniu decydującego o jej przyszłości posiedzenia KP PiS
Beata Szydło rozmawiała z dziennikarzami. Członkini rządu opowiedziała w skrócie o celach partii w PE. - I wierzę, że ta drużyna zrobi rzeczywiście dobry rezultat, a chcemy w Europarlamencie załatwić dużo ważnych spraw dla Polski, i dlatego jak państwo widzicie, to są naprawdę mocne kandydatury. Pozostałe, które niebawem będą państwu przedstawione, również są mocnymi kandydaturami i naszym celem jest zwycięstwo - i w tych wyborach i tych jesiennych - powiedziała Szydło. Kandydatury pozytywnie ocenił także Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. - Chcemy zawalczyć o jak najlepszy wynik, nawet nie dla Prawa i Sprawiedliwości, dla Polski, bo to jest ważne, kto będzie nas reprezentował w tym przyszłym Parlamencie Europejskim, który - jak wszystko wskazuje - będzie innym Parlamentem, niż ten dotychczasowy - stwierdził polityk. Fot. Twitter/Krzysztof Sobolewski ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Chcesz przejść na dietę? Podajemy 10 zasad mądrego odchudzania
  2. Lara Gessler przerwała milczenie ws. swojego rozwodu. „Jestem w szoku”
  3. Żona Sławomira ujawnia kulisy jego odejścia z TVP. Wiemy, co się z nim teraz stanie
  4. Dalida, gwiazda lat 70. popełniła samobójstwo. Dokładnie zaplanowała swoją śmierć
  5. Kim jest ojciec Agnieszki Chylińskiej? Artystka jest do niego bardzo podobna
  źródło: RMF FM Następny artykuł