Wotum nieufności wobec Beaty Szydło

Wotum nieufności wobec Beaty Szydło

Szykuje się prawdziwe trzęsienie ziemi w Sejmie. W poniedziałek parlament będzie obradował nad wotum nieufności wobec byłej premier, a obecnej wicepremier. Beata Szydło znów będzie musiała się tłumaczyć przed parlamentem.

Wotum nieufności zapowiedzieli przedstawiciele głównej partii opozycyjnej - Platformy Obywatelskiej. Szef klubu PO informuje, że wotum będzie dotyczyło nie tylko byłej premier, ale także innego członka rządu.

Beata Szydło znów będzie się musiała tłumaczyć

- W poniedziałek złożymy w Sejmie wnioski o wotum nieufności wobec wicepremier Beaty Szydło oraz szefowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej - poinformował Neumann w Sejmie. Sprawa dotyczy protestu rodziców osób niepełnosprawnych w Sejmie. Posłowie PO twierdzą, że rząd wykazał się wyjątkową niekompetencją w tej sprawie. Szczególna wina spoczywa własnie na dwóch przedstawicielkach Rady Ministrów, które w rządzie zajmują się sprawami społecznymi. - Przez ten czas rząd nie rozwiązał problemu, który sam spowodował, ani Beata Szydło, która odpowiada za politykę społeczną w rządzie PiS, ani Elżbieta Rafalska nie rozwiązały przez te 11 dni tego problemu - podkreślił Neumann podczas konferencji prasowej.

Protest w Sejmie coraz poważniejszym problemem

Od 18. kwietnia trwa w Sejmie protest rodziców osób niepełnosprawnych. Protestujący domagają się od rządu zwiększenia dodatku rehabilitacyjnego do 500 zł oraz zrównania renty socjalnej z najniższą rentą ZUS. Protestujący są gotowi iść na ustępstwa i kompromisy z rządem, proponując np. stopniowy wzrost dodatku rehabilitacyjnego na przestrzeni roku. Rząd nie potrafi zaproponować żadnych projektów, które rodzice protestujący w Sejmie by zaakceptowali. Protestujący rodzice informują, że nie opuszczą Sejmu, dopóki nie zostaną im przedstawione żadne realne i procedowane projekty. Nie zamierzają poprzestawać na obietnicach. WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Nocny chaos na sejmowym korytarzu. Protestujący nie dają za wygraną
  2. Protestujący w Sejmie OSZUKANI! PiS zrobił to za ich plecami
  3. Wstrząsające. Poseł PiS chce wynieść i przekazać policji opiekunów niepełnosprawnych
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News