Beata Szydło w szoku. Kaczyński na miesięcznicy ostro o... Unii Europejskiej

Beata Szydło w szoku. Kaczyński na miesięcznicy ostro o... Unii Europejskiej Źródło: Fot. Pixabay (Mediamodifier) - Flickr (Piotr Drabik)

Kiedy jakiś czas temu dziennikarze zapytali Beatę Szydło o to, czy uważa za słuszne uzgadnianie każdej swej decyzji z Jarosławem Kaczyńskim, odpowiedziała ona, że jest to kluczowe w prowadzeniu wspólnej, jednolitej polityki. Tym razem prezes PiS bez wątpienia zaskoczył jednak premier swoim stwierdzeniem na temat Unii Europejskiej. Co zadziwiające, zrobił to podczas smoleńskiej miesięcznicy.

- Nie ma mowy o Polexicie, jak próbują budować narrację niektóre środowiska. Chcę to jeszcze raz wyraźnie w tym gronie powiedzieć. Nie ma żadnej mowy ani żadnego pomysłu i rząd nigdy nie zgodzi się na to, by rozmawiać i myśleć o opuszczeniu przez Polskę Unii Europejskiej - stwierdziła jakiś czas temu w bardzo stanowczy sposób premier Szydło. Jarosław Kaczyński podczas 89. miesięcznicy poprowadził jednak swą narrację w całkowicie innym kierunku oraz tonie. Wiele osób zadziwił fakt, iż w ogóle poruszył on temat relacji Polski i Unii Europejskiej w czasie tych konkretnych uroczystości. - Bądźcie pewni, że będziemy mieli taką Polskę, że nikt nam nie narzuci woli z zewnątrz. Nawet jeżeli w pewnych sprawach pozostaniemy sami w Europie, to pozostaniemy! - powiedział w bezpośredni, otwarty sposób Kaczyński. Polityk dodał także, że Polska w swoim osamotnieniu będzie  "wyspą wolności i tolerancji". Nie zdołał jednak przekonać do swojej opinii wszystkich obywateli, którzy po raz kolejny weszli w bardzo ostre dyskusje zarówno podczas manifestacji, jak i na portalach społecznościowych.
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News