Kiedy jakiś czas temu dziennikarze zapytali Beatę Szydło o to, czy uważa za słuszne uzgadnianie każdej swej decyzji z Jarosławem Kaczyńskim, odpowiedziała ona, że jest to kluczowe w prowadzeniu wspólnej, jednolitej polityki. Tym razem prezes PiS bez wątpienia zaskoczył jednak premier swoim stwierdzeniem na temat Unii Europejskiej. Co zadziwiające, zrobił to podczas smoleńskiej miesięcznicy.

– Nie ma mowy o Polexicie, jak próbują budować narrację niektóre środowiska. Chcę to jeszcze raz wyraźnie w tym gronie powiedzieć. Nie ma żadnej mowy ani żadnego pomysłu i rząd nigdy nie zgodzi się na to, by rozmawiać i myśleć o opuszczeniu przez Polskę Unii Europejskiej – stwierdziła jakiś czas temu w bardzo stanowczy sposób premier Szydło.

Jarosław Kaczyński podczas 89. miesięcznicy poprowadził jednak swą narrację w całkowicie innym kierunku oraz tonie. Wiele osób zadziwił fakt, iż w ogóle poruszył on temat relacji Polski i Unii Europejskiej w czasie tych konkretnych uroczystości.

– Bądźcie pewni, że będziemy mieli taką Polskę, że nikt nam nie narzuci woli z zewnątrz. Nawet jeżeli w pewnych sprawach pozostaniemy sami w Europie, to pozostaniemy! – powiedział w bezpośredni, otwarty sposób Kaczyński.

Polityk dodał także, że Polska w swoim osamotnieniu będzie  „wyspą wolności i tolerancji”. Nie zdołał jednak przekonać do swojej opinii wszystkich obywateli, którzy po raz kolejny weszli w bardzo ostre dyskusje zarówno podczas manifestacji, jak i na portalach społecznościowych.

...

Zobacz również

Jak Kaczyński zaczynał karierę zawodową? Nie zgadniesz! Pierwsze prace polityków