Z Szydło śmieje się cały Sejm. Największe upokorzenie byłej premier

Z Szydło śmieje się cały Sejm. Największe upokorzenie byłej premier Źródło: screen youtube.com/Kancelaria Premiera

Była premier zarówno w PiS, jak i polskim parlamencie jest coraz bardziej marginalizowana. Beata Szydło zdecydowanie nie spodziewała się takiego upokorzenia, teraz śmieje się z niej cały Sejm.

Po zmianach w rządzie PiS Beata Szydło została zepchnięta na drugi plan przez Mateusza Morawieckiego, który objął jej poprzednią funkcję. Pozycja byłej premier w PiS bardzo na tym ucierpiała, jednak nie był to jedyny powód jej złej sytuacji. Zarówno afera związana z nagrodami, które rozdała, jak i protest osób niepełnosprawnych sprawił, że Kaczyński zaczął stopniowo odsuwać ją od głównych wydarzeń politycznych. Była premier starała się jak może, żeby wrócić w łaski swoich przełożonych w partii, jednak według wielu teraz już nic jej nie pomoże.

Beata Szydło pośmiewiskiem w Sejmie

Wielu ludzi degradację Szydło widzą między innymi w zmianie jej miejsca w sejmowych ławach. W ostatnim posiedzeniu była premier nie zasiadła w pierwszym rzędzie wraz z innymi wicepremierami, a w drugim. Dodatkowo o jej porażkach głośno wypowiadają się członkowie opozycji, którzy nie przebierają w słowach. - Pod pewnymi względami wszystkie dyktatury są podobne. To przypomina troszeczkę PRL, gdzie to, w którym rzędzie kto siedział w Sejmie, określało jego pozycję w partii. Ostatnio znaczenie Szydło w PiS jest zerowe, choć swoim piskiem spełnia potrzebę tej partii na wrzask. To sprawia, że ją tam nagradzają brawami. Generalnie Szydło na niczym się nie zna, żenująco wypadła też w konflikcie z niepełnosprawnymi. Ogólnie jest pośmiewiskiem - mówił Stefan Niesiołowski w rozmowie z "Super Express". Według Niesiołowskiego Szydło nie nadawała się na żadne stanowisko i to właśnie dlatego zarząd PiS zdecydował się, aby przenieść ją do Parlamentu Europejskiego. Jak widać, nie tylko opozycja chce jak najbardziej odsunąć byłą premier od polskiej polityki i upokorzyć ją. Jeszcze jakiś czas temu Beata Szydło była jedną z najważniejszych osób w państwie. Teraz kpi z niej cała opozycja, a na dodatek jej własna partia odsuwa ją jak najdalej od polskiej polityki. Takiego ciosu z obu stron zdecydowanie nie mogła się spodziewać. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. O tym Polaku mówi dziś CAŁY ŚWIAT! I nie ma się czemu dziwić
  2. Okropna tragedia w Polsce! Amputacje na miejscu, ofiary śmiertelne
  3. Wstrząs w kadrze przed meczem z Japonią! Odejdzie kluczowy zawodnik?
źródło: wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News