Wiemy, kiedy Beata Szydło stanie przed sądem. Jest termin rozprawy

Wiemy, kiedy Beata Szydło stanie przed sądem. Jest termin rozprawy

Beata Szydło jeszcze pełniąc funkcję premiera naszego kraju, brała udział w poważnym wypadku. Teraz nareszcie wiemy, kiedy była szefowa rządu stanie z tego powodu przed sądem.

Beata Szydło była bardzo często krytykowana podczas sprawowania funkcji premiera. Jedną z najgłośniejszych spraw związanych z nią był wypadek kolumny BOR, który miał miejsce w okolicy Oświęcimia. Wtedy właśnie młody mężczyzna kierujący seicento był wyprzedzany przez kolumnę samochodów rządowych. Kierowca przepuścił jeden z pojazdów. Niestety uderzył w następny, w którym jechała ówczesna premier. Teraz znamy już konkretną datę, kiedy rozpocznie się rozprawa sądowa, mająca na celu wytłumaczenie całego tego zajścia.

Beata Szydło stanie przed sądem

Podczas niejawnego posiedzenia organizacyjnego w oświęcimskim sądzie dotyczącego wypadku z udziałem limuzyny BOR, został ustalony pierwszy termin rozprawy, podczas której swoje zeznania złoży Beata Szydło. O wszystkim poinformowała dziennikarka Radia Kraków Dominika Kossakowska przy pomocy swojego profilu na portalu Twitter. - 16 października to termin pierwszej rozprawy w Sądzie Rejonowym w Oświęcimiu w procesie ws. wypadku z udziałem limuzyny premier Beaty Szydło - czytamy. Całe zebranie miało charakter organizacyjny. Była na niej ustalana kolejność przesłuchań oraz wyznaczono terminy pozostałych rozpraw. Obecny był tam również oskarżony o nieumyślne spowodowanie wypadku Sebastian K., który nie przyznaje się do winy. Prokuratura chce, aby część procesu była prowadzona w trybie niejawnym, jednak oskarżony wraz ze swoim prawnikiem, nie chcą na to wyrazić zgody. Dodatkowo Sebastian K. miesiąc temu odrzucił wniosek warunkowe umorzenie postępowania. Jeżeli mężczyzna nie zrobiłby tego, to musiałby zapłacić grzywnę, a następnie Beata Szydło, jak i BOR-owcy mogliby domagać się odszkodowania. Dodatkowo oskarżony musiałby zapłacić za naprawę rządowej limuzyny. Teraz mężczyzna będzie musiał udowodnić swoją niewinność przed sądem. Według wielu Polaków ma na to bardzo dużą szansę, jednak ciężko określić, jak zachowa się sąd w obliczu reform przeprowadzonych przez rząd PiS.Najlepsze newsy dnia:

  1. Andrzej Duda już w Waszyngtonie! Nikt go nie powitał
  2. Agata Duda pożegna się z rolą pierwszej damy? Niespodziewane wieści o głowie państwa
  3. Przyjaciółka Marii Kaczyńskiej: Jarosław jest gorszy bo nie miał kobiety, która by go wychowała
źródło: wp.pl Następny artykuł