Beata Szydło odchodzi z rządu! Decyzja podjęta ostatecznie

Beata Szydło odchodzi z rządu! Decyzja podjęta ostatecznie

Beata Szydło odchodzi. Była premier odnalazła swoje miejsce w wielkiej polskiej polityce głównie dzięki doskonale poprowadzonej kampanii wyborczej Andrzeja Dudy. Po objęciu stanowiska premiera polityczka ugruntowała swą pozycję, a wielu wyborców nie wyobrażało sobie rządu bez jej osoby. Według nowych medialnych doniesień podjęto już jednak decyzję o odejściu działaczki ze składu Rady Ministrów.

Beata Szydło odchodzi. Kobieta sprawowała funkcję premier od 16 listopada 2015 roku do 11 grudnia 2017 roku. Później polityczka objęła stanowisko wiceprezes Rady Ministrów, zajmując się w rządzie głównie sprawami socjalnymi. Wyborcy często otwarcie wyrażali swój zawód powodowany faktem, iż Szydło usunęła się nieco w polityczny cień, coraz rzadziej pojawiając na najważniejszych państwowych uroczystościach.

Jaka polityczna przyszłość Beaty Szydło? Była premier wystartuje w wyborach do Europarlamentu?

Od dłuższego czasu w mediach otwarcie mówiło się jednak o bardzo sprecyzowanych planach na przyszłość działaczki, które nie miały jednak nic wspólnego z polską polityką. Beata Szydło ma bowiem wystartować w zbliżających się wyborach do Europarlamentu i to właśnie na tym skupiają się obecnie podejmowane przez nią działania wizerunkowe. - Na pewno będziemy musieli przygotować bardzo mocne listy, (...) nasza reprezentacja w Parlamencie Europejskim powinna być silna - wyznała wstępnie była premier w najnowszym wywiadzie, po czym odniosła się do politycznych plotek na temat swej zawodowej przyszłości. - Wyraziłam swoją gotowość do startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego. (...) Ostateczne decyzje zawsze zapadają w gronie komitetu politycznego (...), natomiast ja swoją gotowość oczywiście wyraziłam - powiedziała także stanowczo polityczka w rozmowie z dziennikarzem Polskiego Radia.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Beata Szydło odchodzi ze składu Rady Ministrów! Jarosław Kaczyński ma na nią nowy pomysł

Jako że Beata Szydło podjęła już ostateczną decyzję w kontekście swoich zawodowych planów, możemy się zdecydowanie spodziewać, że kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości nie odmówi jej możliwości startu w wyborach do Europarlamentu. Sama była premier stara się wypowiadać na ten temat dość bezpiecznie i lakonicznie, powtarzając, że "jeszcze zobaczymy". Wyborcy oraz dziennikarze nie mają już co do tego żadnych wątpliwości. Jak wynika z zakulisowych, medialnych doniesień, nie tylko ona sama, ale i prezes PiS, Jarosław Kaczyński mieli już podjąć decyzję o wyjeździe działaczki do Brukseli. Najpewniej polityczka otrzyma bowiem na liście wyborczej miejsce, które zagwarantuje jej elekcyjny sukces.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Rydzyk traktuje Polaków jak skończonych frajerów. NAJBEZCZELNIEJSZE słowa 2018 roku
  2. Polskie rasy psów. Są tak piękne, a niedługo wymrą
  3. Dno. Słynna aktorka „M jak Miłość” właśnie została radną PiS. Haniebne słowa
  4. Znaki zodiaku, które uznane są za NAJBRZYDSZE. Nie chcesz być na liście
  5. W takiej furii Rydzyk nie był jeszcze nigdy! Wściekły grzmi na polityków
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News