Nie do wiary! Mało kto ma taki tupet, by zrobić coś podobnego. Beata Szydło przyznała premię… samej sobie! Co najważniejsze, wysokość owej premii dosłownie powala!

Rząd byłej premier Beaty Szydło w ubiegłym roku na premie dla członków rządu i ekipy jej kancelarii wydał ponad dwa miliony złotych.

ZOBACZ TAKŻE: Klienci czekają w napięciu. Ważą się losy Pekao i Alior Bank

Beata Szydło przyznała premię

Jak się okazuje, wtedy premier Szydło przyznała premię nie tylko swoim pracownikom, ale również… samej sobie! Do tego kwota, która jej przypadła w udziale powala.

Beata Szydło sama siebie nagrodziła kwotą równą 65 tys. zł. Zauważył to poseł PO Krzysztof Brejza, który w interpelacji do premiera poprosił o dodatkowe wyjaśnienia dotyczące nagród dla ministrów.

– Nagrody w 2017 r. otrzymali wszyscy członkowie Rady Ministrów, również Prezes Rady Ministrów. Decyzje o wypłacie nagród podjęła ówczesna Prezes Rady Ministrów Pani Beata Szydło i to do Niej należała ostateczna ocena pracy poszczególnych ministrów i ich resortów oraz zaangażowania w realizację priorytetowych zadań Rządu – odpowiedział mu w ten sposób szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

ZOBACZ TAKŻE: Prokuratura wzięła się za czołowego polityka PO! Nakazano aresztowanie

Padły rekordy

Rekordzistą był zdecydowanie Mariusz Błaszczak, którego premia wyniosła aż 82 100 zł. Widać Beata Szydło uznała, że wykonał on w ubiegłym roku największą pracę.

Taką samą sumę jak była premier otrzymali m.in. Beata Kempa, Konstanty Radziwiłł, a także Jarosław Gowin.

ZOBACZ TAKŻE: Morawiecki oficjalnie potwierdza zmiany w rządzie!

Inne nagrody nie mniejsze niż 50 tys. złotych otrzymały także inne osoby w randze ministra pracujące w kancelarii premiera.

Trzeba przyznać, że opłacało się pracować w kancelarii byłej pani premier, nawet… samej pani premier. Sowicie wynagrodziła przyznanymi premiami trud wszystkich.

Czy Igrzyska w Pjongczang to porażka polskich sportowców?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Kim jest mąż Beaty Szydło? Imponujące! 10 nieznanych faktów z życia premier


Internauci wybrali! 10 najlepszych memów od powstania internetu

Źródło: wiadomosc.gazeta.pl