OFICJALNE: Poznaliśmy przyszłość Beaty Szydło. Wielu będzie w szoku

OFICJALNE: Poznaliśmy przyszłość Beaty Szydło. Wielu będzie w szoku

Beata Szydło jest jedną z najbardziej interesujących postaci w polskiej polityce. Była prezes Rady Ministrów, a obecnie wiceprezes i przewodnicząca Komitetu Społecznego Rady Ministrów ma duże plany na przyszłość. Dotychczas były to tylko spekulacje mediów, teraz Szydło opowiedziała o wszystkim.

Od dłuższego czasu media podejrzewają, że Beata Szydło wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Podobny los ma spotkać wielu innych polityków, przede wszystkim z partii rządzącej. Była premier Polski, jako jedna z pierwszych, otwarcie przyznała się do swoich planów na przyszły rok. - Ponieważ się mówi, ja też potwierdziłam, że rzeczywiście biorę pod uwagę to. Ostateczne decyzje będą zapadały po wyborach samorządowych, pod koniec roku, na początku przyszłego. W zależności od tego, jak będziemy to układać w partii, taka będzie ostateczna decyzja. Natomiast rzeczywiście rozważam taką możliwość - odpowiedziała na pytanie, czy zamierza startować w wyborach do europarlamentu.

Beata Szydło wystartuje do Parlamentu Europejskiego? Wszystko zależy od wyniku wyborów samorządowych

Premier Beata Szydło z pewnością oczekuje poparcia ze strony prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego. To on, mimo słabego stanu zdrowia, ma największy wpływ wygląd i działanie całej partii. Beata Szydło zapowiedziała, że jeszcze do czasów ewentualnych wyborów do PE, zadba o seniorów w Polsce. - Teraz czas na dyskusję o tym, jaką formę (wsparcia ) można zadedykować tym osobom (emerytom). Ja powtórzę za prezesem Jarosławem Kaczyńskim, że w tej chwili trwa dyskusja w rządzie i w partii. Na pewno jeszcze w tym roku albo w przyszłym, na początku, zostanie przedstawiona propozycja. Może to być albo świadczenie jednorazowe osobne, albo może być też wzrost wynagrodzeń - opowiedziała dziennikarzom.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wojsko wyjdzie na ulice Europy. Największe miasto kontynentu czeka katastrofa
  2. Michał Szpak zasmucił swoich fanów. Chce podjąć dramatyczną decyzję
  3. Lewandowski się nie zawahał. Walka o życie 14-letniego piłkarza
Następny artykuł