Beata Szydło przyłapana z przyjacielem! Prezes jej nie wybaczy

Beata Szydło przyłapana z przyjacielem! Prezes jej nie wybaczy Źródło: Fot. Flickr/Kancelaria Premiera

Beata Szydło znalazła się właśnie w centrum prawdziwego skandalu. Media odkryły bowiem, że dobry znajomy jej rodziny zarobił w radzie nadzorczej banku Pekao SA gigantyczne pieniądze. Warto zaznaczyć, że sprawa ujrzała światło dzienne tuż przed wyborami samorządowymi, co bez wątpienia nie ucieszy Jarosława Kaczyńskiego.

Tegoroczne wybory są dla Prawa i Sprawiedliwości niezwykle istotnym sprawdzianem. Ich wyniki pokażą bowiem, czy partia ma wciąż ogromne poparcie wśród obywateli, na które niezmiennie wskazują sondaże. Jak jednak wiadomo, same instytucje demokracji bezpośredniej rządzą się jednak własnymi prawami.

Beata Szydło pogrzebała szanse PiS?

Co ciekawe, ugrupowanie otrzymało właśnie ogromny cios wizerunkowy z samego jego wnętrza. Osobą odpowiedzialną za narastające kontrowersje jest była premier Beata Szydło. Jak się bowiem okazało, dobry przyjaciel oraz bliski współpracownik męża wicepremier w czerwcu 2017 roku otrzymał niespodziewany awans. Panowie znają się z zarządu "Stowarzyszenia na rzecz Szkoły Zarządzania i Handlu", którego twórcą jest właśnie Edward Szydło.

Ekspresowa, kontrowersyjna droga na sam szczyt

Ostatecznie Michał Kaszyński, będący z wykształcenia radcą prawnym, dostał się do rady nadzorczej Pekao. W 7 miesięcy zarobił tam gigantyczną kwotę 90 tys. zł. Co na to sam przyjaciel Szydło? - Odgrzewacie Państwo stary temat. Ja na ten temat wszystko, co miałem do powiedzenia, już powiedziałem. Nie będę rozmawiał z panem - powiedział Kaszyński w rozmowie z dziennikarzem WP, który zapewnił jednak, iż żadne komentarze prawnika dotyczące kontrowersyjnego awansu nie są dostępne w przeprowadzonych z nim do tej pory wywiadach. Czy sprawa ta odbije się negatywnie na wyborczych wynikach PiS? Tego nie wiemy, jednak możemy się domyślać, że Jarosław Kaczyński już dziś nie jest zadowolony z narastających wokół jego ugrupowania kontrowersji oraz oskarżeń. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wyciszany skandal ujrzał światło dzienne. „PiS ją zniszczyło, powinni się wstydzić”
  2. Ojciec Dudy pobił syna. Prezydent nie będzie zadowolony
  3. PKO BP i wiele innych. Banki, w których złożysz wniosek o 300 plus
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News