szydło (1) (1)
Fot. YouTube/Prawo i Sprawiedliwość
Mikołaj Pilecki - 15 Grudnia 2018

Cała Europa zaniemówiła. WSTRZĄSAJĄCE przemówienie Beaty Szydło

Beata Szydło, tak jak inni najważniejsi politycy Prawa i Sprawiedliwości, przebywa dziś w podwarszawskich Szeligach, gdzie bierze udział w konwencji podsumowującej trzy lata rządów Zjednoczonej Prawicy. Była premier wygłosiła na nim ostre przemówienie, które zostało obszernie skomentowane w mediach społecznościowych. Politycy i internauci zaatakowali wiceszefową rządu.

Beata Szydło, jak chociażby Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński, przemawiała na podsumowującej trzy lata rządów konwencji PiS w Szeligach. Zwołane w trybie pilnym przed kilkoma dniami spotkanie jest istotne dla przyszłości partii. Politycy rozmawiają na nim o dokonaniach ugrupowania i jego przyszłości, która będzie dla niego niezwykle trudna. Beata Szydło zwróciła uwagę na dokonania PiS i obietnice, które spełnił. Przemowa miała również charakter moralizatorski. Wicepremier podkreśliła w nim tempo, w którym rozwija się Polska i dała ją za przykład dla państwa zachodnich. To właśnie te słowa wzbudziły ogromne kontrowersje wśród komentujących polityków i zwykłych obywateli.

Beata Szydło zwróciła się do całej Europy

- Aż chciałoby się powiedzieć: zobacz, Europo, jak można pięknie żyć, jak można się pięknie rozwijać! Chcemy, Europo, żebyś te dobre wzorce czerpała od nas, jak my czerpiemy od Ciebie - powiedziała członkini rządu. To zdanie zagotowało krew w żyłach niejednego użytkownika Twittera. Z całego przemówienia właściwie tylko ono zostało tak obszernie skomentowane. Rozwścieczeni twitterowicze ostro zaatakowali Szydło, wytykając jej wady i ich zdaniem niegodziwości. - Jestem ciekaw, kiedy pani premier była ostatnio na zagranicznych wakacjach. Tak po prostu - autem po Włoszech czy Grecji. Może wówczas zachwyt nad Brzeszczami i okolicą byłby mniejszy?; No zobacz Europo na panią Beatę, jak pięknie żyje. Roboty zero, kasa na konto leci, w czwartek zaczyna się weekend... Żyć nie umierać - czytamy na Twitterze.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
PiSJarosław Kaczyński skrywa to przed światem. Szokujące rodzinne sekretyCzytaj dalej
Szefowa Komitetu Społecznego Rady Ministrów zapewniła również, że Polska w żadnym stopniu nie zmierza do wyjścia z UE. Kłóci się to oczywiście z popularną opinią popartą napięciami na linii Warszawa-Bruksela. - Ci politycy, którzy ciągle kłamią, krzycząc o jakimś polexicie, czas, żeby zrozumieli, że Polska była, jest i będzie zawsze w Europie - zaznaczyła Szydło. Słowa wiceszefowej rządu RP były także sygnałem dla reszty Unii Europejskiej po niedawnym konflikcie m.in. w sprawie reformy sądownictwa, która została ostatecznie odwrócona wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. To także element kampanii przed wyborami do PE i Sejmu, podczas których PiS powtórzy manewr z 2015 roku i ukarze swoją łagodniejszą twarz, chowając najbardziej kontrowersyjnych polityków w cień.

2019 rok pokaże, co osiągnął PiS

Pod koniec maja przyszłego roku odbędzie się najpoważniejszy do tej pory sprawdzian dla Zjednoczonej Prawicy. Będą nim wybory do Parlamentu Europejskiego, które obóz bardzo pragnie wygrać. Jesienią natomiast odbędą się wybory do Sejmu IX kadencji, które pokażą, co zostanie do tej pory z wysokiego poparcia dla Jarosława Kaczyńskiego i jego obozu. Te kluczowe sprawy były kluczowymi powodami zwołania spotkania w Szeligach.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Gdzie pracował Jarosław Kaczyński? Sekrety prezesa PiS ujawnione
  2. Jolanta Szczypińska i Jarosław Kaczyński. Sekret niesamowitej znajomości
  3. Kaczyński wszedł na mównicę i zmroził cały Sejm! Sala zamarła
  4. Modne paznokcie: Co będzie HITEM w 2019 roku?
  5. Znaki zodiaku, które są największymi farciarzami! Jesteś wśród szczęściarzy?
ZAMIANA
Agnieszka DygantTak polskie gwiazdy spędzają wakacje [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
źródło: gazeta.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News