Szydło przekroczyła wszelkie granice! Była premier nie miała litości, haniebne słowa

Szydło przekroczyła wszelkie granice! Była premier nie miała litości, haniebne słowa

Reforma sądownictwa przeprowadzana przez PiS jest cały czas gorącym tematem wywołującym wiele emocji. Wielu polityków wypowiada swoje zdanie na ten temat, teraz głos zabrała Beata Szydło, która według wielu przekroczyła wszelkie granice.

3 lipca bieżącego roku w życie weszła kontrowersyjna ustawa o Sądzie Najwyższym. W jej treści zapisane jest, że sędziowie, którzy mają 65 lat, muszą przejść w stan spoczynku, chyba że złożą specjalne zaświadczenie do prezydenta o chęci dalszego orzekania. Oczywiście, Andrzej Duda musi również wyrazić zgodę na to, aby dany sędzia mógł dalej pełnić swoją funkcję. Wiele osób zarzuca rządowi PiS łamanie konstytucji, w której znajduje się zapis mówiący, że kadencja sędziego w Sądzie Najwyższym trwa 6 lat. Teraz pojawia się konflikt, ponieważ wielu sędziów przekroczyło próg wiekowy ustalony przez PiS, jednocześnie w myśl konstytucji ich kadencja powinna jeszcze trwać. W takiej sytuacji znalazła się Małgorzata Gersdorf, której kadencja powinna się zakończyć dopiero za dwa lata, jednak PiS chce ją już teraz usunąć w cień.

Beata Szydło przeszła samą siebie

Małgorzata Gersdorf wciąż uważa się za I prezesa SN, sprzeciwiając się ustawie zatwierdzonej przez rząd i prezydenta. W swoich argumentach powołuje się na zapis w konstytucji, za nic mając sobie reformy PiS. W jednym z wywiadów była premier Beata Szydło skomentowała wydarzenia, które teraz dzieją się wokół SN. - Zgodnie z prawem pani Gersdorf nie jest pierwszym prezesem Sądu Najwyższego - mówiła Beata Szydło. Nie są to jej ostatnie słowa w tej sprawie i trzeba przyznać, że wywiad przeprowadzony z byłą premier wywołał ogromne poruszenie wśród przeciwników reformy. Według wielu internautów w swojej wypowiedzi Szydło przekroczyła wszelkie granice dobrego smaku. Zarzucają jej również, że nie zdaje sobie sprawy z tego, co się aktualnie dzieje przed Sądem Najwyższym. - Sędzia Gersdorf czuje się prezesem SN. Każdy z nas może się czuć tym, kim nie jest - komentuje była premier. Przypomnijmy, że przed budynkiem cały czas trwają protesty, które rozpoczęły się wieczorem 3 lipca. Wielu polskich polityków, wypowiadało się wtedy na temat ustawy i obrony konstytucji, która według nich łamie rząd. Z protestującymi spotkał się nawet Lech Wałęsa, który zachęcał zebranych do walki z rządem. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wassermann usłyszała mocne oskarżenia! Głośna afera w PiS wychodzi na jaw
  2. Rząd PiS doprowadził do furii Izraelczyków! To skończy się źle
  3. Sukces! Najlepszy dzień dla zwierząt w Polsce, koniec z cierpieniem
źródło: se.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News