Szydło potwierdza: Odchodzę

Szydło potwierdza: Odchodzę Źródło: fot. youtube.com

Beata Szydło potwierdziła dotychczasowe medialne doniesienia. Sprawa wydaje się już przesądzona. W najbliższym czasie była premier opuści rząd. Tak otwartej deklaracji nikt się nie spodziewał.

Beata Szydło pełniła funkcję premiera w latach 2015-2017. Pod koniec ubiegłego roku zamieniła się stanowiskami z Mateuszem Morawieckim. Pozostała w rządzie w randze wicepremiera ds. społecznych. Już wówczas pojawiały się spekulacje o możliwym transferze dotychczasowej premier na inne stanowisko. Powszechnie mówiło się bowiem, że jej dymisja i obsadzenie stanowiska wicepremiera jest degradacją i ma sens tylko pod warunkiem, że jest przejściowe.

Beata Szydło potwierdziła doniesienia

Była szefowa rządu została zapytana w rozmowie z Programem Trzecim Polskiego Radia o te doniesienia medialne. Część publicystów sugerowała bowiem, że owa "degradacja" pani premier związana jest z planem wystawienia jej w wyborach do Europarlamentu. Chociaż bowiem realnie europarlamentarzyści nie mają zbyt wielkiej mocy sprawczej, to zasiadanie w PE z pewnością jest nobilitacją, której nie należy oceniać jako stanowisko gorsze od prezesa Rady Ministrów. Alternatywą jest jeszcze obsadzenie jednej z unijnych komisji przez byłą premier, ale to także może odbyć się już po wyborach do PE. I właśnie o starcie do Parlamentu Europejskiego mówiła Beata Szydło w rozmowie z "Trójką". - Powiedziałam już wcześniej w jednym z wywiadów, że rozważam taką możliwość i nie robię też z tego tajemnicy - stwierdziła była premier. - Są różne warianty i możliwości. W polityce jak w życiu nie wyklucza się żadnych rozwiązań - dodała.

Była premier odchodzi z rządu

Start w wyborach do PE oznacza naturalnie odejście z rządu. Ministrowie nie mogą zasiadać w Europarlamencie. Ponieważ zaś wybory do PE odbywać się będą jeszcze przed wyborami do Sejmu i Senatu w Polsce, z tego powodu ostatnie miesiące funkcjonowania rządu upłyną już bez obecności w nim Beaty Szydło. Dla wielu osób, zwłaszcza najbardziej oddanych wyborców PiS może to być prawdziwy cios. Beata Szydło wciąż cieszy się dużą popularnością w partii rządzącej oraz wśród jej zwolenników. Wiele osób liczyło na to, że po rekonstrukcji rządu po dwóch latach jego funkcjonowania, po kolejnych wyborach będzie można liczyć na powrót uwielbianej przez tysiące Polaków byłej premier. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Duda wstrząśnięty i załamany. PiS właśnie rozbił jego marzenia i upokorzył prezydenta
  2. REWOLUCJA w rządzie! Jest zupełnie nowy minister, totalne zaskoczenie
  3. PiS wściekłe na "FAKT". Nie podarują im tego
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News