Beata Szydło nie wytrzymała po filmie Sekielskiego. Słowa byłej premier przerażą wielu

Beata Szydło nie wytrzymała po filmie Sekielskiego. Słowa byłej premier przerażą wielu Źródło: Flickr/Kancelaria Premiera

Beata Szydło ostro zareagowała na film braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu". Po obejrzenie dokumentu, który wywołał ogromną dyskusję w Polsce, była premier postanowiła do niej dołączyć i wyrazić w ostrych słowach swoje zdanie na temat filmu.

Beata Szydło po obejrzeniu filmu o pedofilii w Kościele "Tylko nie mów nikomu" naprawdę się zdenerwowała. Film wywołał wiele skrajnych reakcji, zarówno ze strony społeczeństwa, jak i hierarchów kościelnych. W sprawę zaangażowali się również politycy, a wypowiedź obecnej wicepremier do spraw społecznych dla niektórych może być wręcz przerażająca.

Beata Szydło wypowiada wojnę

Zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego będą dla byłej wicepremier niezwykle ważne. Beata Szydło jest jedną z twarzy wyborów do PE i jako wicepremier bardzo aktywnie prowadzi kampanię wyborczą. Dlatego też postanowiła wypowiedź się na temat obecnie bardzo ważny dla polskiego społeczeństwa.

- Polskie państwo nie będzie tolerować i nie będzie się zgadzało z patologią, tymi okrutnymi zbrodniami, które dotyczą dzieci. To, że pan minister Ziobro dzisiaj wnosi o zmiany Kodeksu karnego i rząd ten projekt przyjmuje i kieruje do prac parlamentarnych, jest najlepszym dowodem na to, że jest zero tolerancji dla pedofilów w Polsce i będziemy bezwzględnie walczyć z tą patologią w każdym środowisku - stwierdziła była premier.

Wygląda na to, że osoby dopuszczające się pedofilii będą musiały poważnie bać się prawa. W obecnych działaniach rządu, była wicepremier widzi bezwzględność i skuteczność w przeciwdziałaniu kolejnym przypadkom przestępstw molestowania dzieci.

Rząd wytacza ciężkie działa przeciwko pedofilii 

14 maja, rząd znowelizował kodeks karny, zaostrzając kary przeciwko pedofilii. Do tej pory za pedofilię można było zostać zamkniętym od miesiąca do 15 lub 25 lat więzienia. Tym razem kary zostały znacznie zaostrzone - teraz za przestępstwo pedofilii będzie można siedzieć nawet 30 lat!

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Podwyższony ma zostać również wiek ochrony dzieci, z 15 do 16 lat. Wyjątkowym rygorem zostaną otoczone osoby, które dopuszczą się pedofilii na dzieciach w wieku poniżej 7 lat, dostanie się też opiekunom, którzy molestowali swoje dzieci.

- Każde bestialskie i obrzydliwe przewinienie lub czyn na czele z pedofilią musi być piętnowane. Nie będziemy dawać pretekstów sądom do poszukiwania okoliczności łagodzących w takich sytuacjach - zapowiedział Mateusz Morawiecki.

 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polak pobił 80-letnią mamę. Powód, dla którego to zrobił, doprowadza do płaczu
  2. Co studiowała Beata Szydło? Stawiamy miliony, że nie zgadniecie! Ta informacja zwali was z nóg!
  3. Wstrząsająca informacja TVP. Trwa dochodzenie przeciw żonie zabitego Adamowicza
  4. Dumny Andrzej Duda przekazał radosną nowinę dot. córki. Do Pałacu napływają gratulacje z całej Polski
  5. Kwota emerytury abp Głódzia poraża. Oszałamiające pieniądze
  6. W mediach Rydzyka doszło do ataku na produkcję Sekielskiego. Plaga pedofilii w Kościele nazwana wymysłem medialnym

Źródło: Super-Express

 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News