Beata Szydło ostrzega wszystkich obywateli – możecie stracić naprawdę duże pieniądze. W ostatnim wywiadzie opowiedziała o naciągaczach, których każdy z nas ma w pobliżu. Czasem nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Nie ma w Polsce rodziny, która nie traci w ten sposób tysięcy złotych!

Beata Szydło w ostatnim wywiadzie dla Super Expressu opowiedziała o tym, jak Polacy, zwłaszcza seniorzy, są poddawani manipulacji ze strony naciągaczy. Kupcy najczęściej oferują nam produkty, o których zakupie wcześniej nie myśleliśmy. Nagle jednak, po kilku minutach rozmowy z naciągaczem, dodatkowe garnki za kilkaset złotych czy kuchenka indukcyjna wydają nam się czymś niezbędnym. Była premier zdecydowała się przestrzec Polaków – pilnujcie swoich pieniędzy! Wyciągnięte od nieświadomych seniorów oszczędności mogą się przecież okazać całym majątkiem.

Beata Szydło: „Zajmiemy się tym problemem, będą nowe regulacje”

– W ostatnich latach UOKiK obserwuje nasilenie nieuczciwych praktyk przedsiębiorców zajmujących się sprzedażą towarów i usług poza lokalem przedsiębiorstwa. Np. podczas pokazów, prezentacji, wykładów, pielgrzymek, wycieczek czy pobytów w sanatoriach – wyznaje wprost była premier.

Statystyki faktycznie przerażają, bo naciągacze mają coraz więcej metod na wyciąganie pieniędzy od nieświadomych ludzi. Rząd jednak planuje poradzić sobie z tym problemem. Już na 2019 rok planowane są nowe regulacje ograniczające tego typu nieetyczne praktyki. Beata Szydło twierdzi również, że rząd pracuje nad nowymi prawami zapewniającymi możliwość odstąpienia od umów, które podsuwają seniorom naciągacze. Sama wyznaje, że chyba w każdej rodzinie miało miejsce tego typu oszustwo, a ona sama wielokrotnie otrzymywała telefony z zaproszeniem na „prezentacje” i „pokazy”.

PRZECZYTAJ: Agata Duda milczy na ten temat. Jej brat ujawnił prawdę

PRZECZYTAJ: Przykre wieści o Wałęsie. Już nie zobaczy się z wnukami

PRZECZYTAJ: Australia ostrzega! W sierpniu wybuchnie III wojna światowa

PRZECZYTAJ: Pies zaczął szturchać ciężarną opiekunkę. Uratował jej życie

Beata Szydło
google.pl
Flickr.com/@Kancelaria Premiera
fot. flickr.com

Zakład, że nie poznasz tej znanej polskiej polityk po oczach?!

Szydło płynie, a internauci trzymają się za brzuchy ze śmiechu... [MEMY]

Zobacz również