Ujawniono potężne kłamstwo Beaty Szydło! Z tego się już nie wytłumaczy

Ujawniono potężne kłamstwo Beaty Szydło! Z tego się już nie wytłumaczy Źródło: Fot. YouTube/ Telewizja Republika

Beata Szydło pomimo hucznych zapowiedzi, nigdy nie spełniła swojej obietnicy złożonej mieszkańcom Węgierskiej Górki. Chodzi o brakujący fragment trasy S1, który miał być ukończony już w 2014 roku. Prowadzący kampanię parlamentarną w 2015 roku PiS obiecywał dokończyć to, czego nie dokończyła PO.

Beata Szydło Radą Ministrów kierowała przez dwa lata, a rok temu oddała stanowisko Mateuszowi Morawieckiemu. W tym czasie zrealizowała kilka obietnic, które jej ugrupowanie złożyło w czasie kampanii. Najważniejszą z nich jest oczywiście 500 plus, które było najważniejszym, zaraz po zmęczeniu PO-PSL, czynnikiem pchającym PiS ku władzy. Tak poważnej inwestycji, z którą nadzieje wiązało miliony Polaków, nie wolno było po prostu nie spełnić. Co innego jednak w przypadku małego miasteczka leżącego w pobliżu słowackiej granicy, któremu obiecano upragniony fragment obwodnicy.

Do Węgierskiej Górki zjechali wszyscy najważniejsi notable partyjni, by pokazać swoje uśmiechnięte twarze do aparatów fotograficznych i kamer telewizyjnych. Złożono wówczas obietnicę, której nigdy nie dotrzymano.

Beata Szydło okłamała górali

W 2011 roku wykreślono tzw. obejście Węgierskiej Górki z Programu Budowy Dróg Krajowych, choć oddanie tego odcinka S1 planowano na 2014 rok. Wiedząc o odejściu PO od planów ułatwienia mieszkańcom życia, PiS wysłał na miejsce wielu liczących się kandydatów, by zapewnili o przeprowadzeniu inwestycji w przypadku wygrania przez nich wyborów.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Beata Szydło, która również obiecywała rozpoczęcie inwestycji, została premierem, lecz nigdy nie doprowadziła do budowy 8,5 kilometra trudnego do zrealizowania planu. Odcinek składałby się m.in. z tuneli, a od jego realizacji jak na razie odstąpiono. Tak szybko, jak obiecano, tak szybko zapomniano o całej sprawie. - Co rusz, w zasadzie co kilka miesięcy, podpisywane są porozumienia w sprawie obejście Węgierskiej Górki, a to przez ministra Adamczyka, a to przez panią premier, a to ze Słowakami, to znów przez kolejnych reprezentantów rządu w starostwie żywieckim, oczywiście wszystko w blasku fleszy i z pompą - mówi "GW" posłanka PO Małgorzata Pępek.

Co dalej z Szydło?

Była szefowa polskiego rządu po utracie stanowiska, otrzymała stołek minister, członkini Rady Ministrów. Powierzono jej także kierowanie Komitetem Społecznym Rady Ministrów. Obecnie Szydło marzy o karierze w Parlamencie Europejskim, do którego będzie próbowała się dostać już pod koniec maja przyszłego roku. Jak donosiły media, wicepremier pragnie nawet zasiadać w Komisji Europejskiej. W anonimowych wypowiedziach politycy PiS przekazywali jednak, iż jest to niemożliwe z uwagi na jej nieznajomość języków obcych i brak doświadczenia na arenie unijnej.  1. Jarosław Kaczyński skrywa to przed światem. Szokujące rodzinne sekrety
  2. Mateusz Morawiecki pojawił się w serialu Klan! Polacy nie mogą uwierzyć
  3. Andrzej Duda zrobił to, na co wszyscy czekali. Zmienił się nie do poznania
  4. Znaki zodiaku, które mają najlepsze maniery. Potrafisz się dobrze zachować?
  5. Znaki zodiaku, które są największymi farciarzami! Jesteś wśród szczęściarzy?
źródło: wyborcza.pl Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu