Beata Szydło, wraz z partyjnymi kolegami, pożegnała matkę swojego przyjaciela. Ryszarda Terlecki – wicemarszałek Sejmu i przewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS, stracił najważniejszą kobietę swojego życia. W uroczystościach pogrzebowych wzięli udział m. in prezes PiS oraz premier.

Beata Szydło była jednym z uczestników uroczystości pogrzebowych. Ryszard Terlecki w tym trudnym dniu mógł liczyć na wsparcie kolegów z partii. Oprócz byłej premier obecni byli również naczelni politycy Prawa i Sprawiedliwości. Przyjaciele i rodzina zmarłej pożegnali ją w Krakowie na Cmentarzu Rakowickim. Janina Terlecka zmarła 9 września w wieku 93 lat.

Beata Szydło bez żalu dalej działa

Po tym, jak działania rządu premier Beaty Szydło i prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie Trybunału Konstytucyjnego, zostały uznane przez Parlament Europejski w 2016 roku za zagrożenie dla demokracji, praw człowieka i praworządności w Polsce, Beata Szydło postanowiła ustąpić ze stanowiska zajmowanego do tej pory.

Po złożeniu dymisji swojego rządu w grudniu 2017 roku, Beata Szydło zrezygnowała z pełnionej dotychczas funkcji premiera. Tym samym została zdegradowana do stanowiska wiceprezesa Rady Ministrów. Była premier dalej czynnie bierze udział w polityce i wydarzeniach związanych ze swoimi współpracownikami. Nie dziwi zatem fakt, że i tym razem wzięła udział w uroczystościach.

Politycy żegnali Janinę Terlecką

Pogrzeb Janiny Terleckiej zebrał na cmentarzu wiele osób ze świata polityki. Tuż obok syna zmarłej kobiety- Ryszarda Terleckiego, można było zobaczyć Jarosława Kaczyńskiego. Choć widać było, że sam prezes partii nie jest w najlepszej formie, zdecydował się towarzyszyć przyjacielowi w tym trudnym momencie. Tuż obok prezesa obecny był również premier RP Mateusz Morawiecki, a zaraz za nim ministrowie. Nie zabrakło ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego, ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka, ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro oraz marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Nie zabrakło także wojewody małopolski Piotra  Ćwika oraz lokalnych działaczy PiS. W ostatniej drodze Janiny Terleckiej towarzyszyli również sąsiedzi z kamienicy na ulicy Blicha, gdzie mieszkała kobieta. Na czas pogrzebu ograniczono ruch drogowy w okolicy Cmentarza Rakowickiego.

Janina Terlecka urodziła się we Lwowie w 1925 roku. Była żoną znanego krakowskiego prozaika i historyka Olgierda Terleckiego – byłego żołnierza armii Andersa. Brał udział w bitwie o Monte Cassino i Ankonę. W 1949 urodził się ich syn – Ryszard Terlecki, obecny wicemarszałek Sejmu i przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwość.

Choć kobieta zmarła śmiercią naturalną, najbliższym ciężko było się pogodzić z odejściem mamy, babci, prababci. Na twarzy Ryszarda Terleckiego rysowało się rozgoryczenie i wielki żal.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mariusz Błaszczak przekazał smutne informacje. Nie żyje bohater narodowy
  2. Śledztwo ws. Smoleńska: Rosjanie znowu zagrali na nosie Polakom. To skończy się tragicznie
  3. Andrzej Duda ma dość! Prezydent zdradza swój sekret

Polscy politycy, którzy będą mieć BAJECZNIE wysokie emerytury


Znani Polacy, którzy przyznali się do współpracy z SB [ZDJĘCIA]

Źródło: se.pl