szydło (1) (1)
Fot. YouTube/Telewizja Republika
Mikołaj Pilecki - 12 Grudnia 2018

Szydło musi być załamana! Najczarniejszy koszmar właśnie się spełnił

Beata Szydło przeszło rok temu straciła stanowisko Prezes Rady Ministrów w wyniku tzw. rekonstrukcji rządu. Dziś minister bez teki ds. społecznych marzy o karierze w Parlamencie Europejskim. Jej dążenia mogą się jednak nigdy nie spełnić.

Beata Szydło zrobiła niejedno, by Prawo i Sprawiedliwość było w dzisiejszej pozycji. Kierowała kampanią prezydencką Andrzeja Dudy i kierowała rządem przez ponad dwa lata, pozwalając na realizacje wielu wyborczych obietnic na czele z programem 500 plus. Niewiele ponad rok temu pojawiła się zapowiedź rekonstrukcji rządu, której jednym z następstw miała być wymiana premiera. Powierzchownie pogodzona z tym działaczka, dla której dobro partii i rządu miało być ważniejsze, pozostała w rządzie w randze wicepremiera. Ambicje Szydło sięgają jednak dalej niż szefowanie komitetowi Rady Ministrów, któremu brak nawet siedziby. Była szefowa rządu chce teraz robić karierę poza granicami RP, w Brukseli i Strasburgu.

Beata Szydło chce dostać się do PE

Kilka miesięcy temu z ust Beaty Szydło padła zapowiedź startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się pod koniec maja przyszłego roku. Polacy wybiorą wtedy 51 swoich przedstawicieli do unijnego parlamentu. - Jestem na to gotowa i poważnie rozważam taką możliwość. Sądzę, że właśnie kampania do europarlamentu będzie dla nas szczególnie trudna. Wybory te charakteryzują się niską frekwencją, szczególnie w mniejszych miejscowościach. Może, podobnie jak teraz, nastąpić mobilizacja elektoratu wielkomiejskiego. Dlatego musimy przygotować bardzo mocne listy - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
kinga dudaŻycie prywatne Kingi Dudy obdarte z tajemnic. Córka prezydenta zmaga się z paskudnym nałogiemCzytaj dalej
Szydło poinformowała także, iż do elekcji przystąpi z rodzinnej Małopolski i list PiS. Wiadomo też, że była szefowa rządu nie chce jedynie został europosłanką, ale także członkinią Komisji Europejskiej, do której każde państwo deleguje jedną osobę. Obecnie reprezentantką naszego kraju w Brukseli jest Elżbieta Bieńkowska, której powierzono funkcję komisarz ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

"GW": Szydło nie ma szans na pracę w KE

Na podstawie swoich źródeł blisko kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości "Gazeta Wyborcza" doniosła, że Beata Szydło nie ma szans na stołek w Komisji Europejskiej. Partia ma nie brać jej kandydatury pod uwagę z powodu nieznajomości języków i braku doświadczenia w polityce unijnej. Gazeta informuje również, że w PiS poważnie brane są kandydatury trzech osób. Są nimi wicemarszałek Senatu Adam Bielan, minister ds. europejskich Konrad Szymański i europoseł Tomasz Poręba.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Jarosław Kaczyński strasznie cierpi. W żałobie zdobył się na piękny gest
  2. Polscy politycy uwięzieni w Strasburgu. Zagrożenie serią ataków, panika na ulicach
  3. Kamil Glik zbeształ publicznie polityka PiS! Internauci mu przyklasnęli
  4. Znaki zodiaku i ich najpiękniejsze partie ciała. Co masz w sobie niezwykłego?
  5. Znaki zodiaku, które są prawdziwymi BESTIAMI w łóżku
ZAMIANA
Krzysztof JackowskiKrzysztof Jackowski potwierdza swój dar! Oto niezbite dowody jego jasnowidzeniaCzytaj dalej
źródło: wiadomosci.wp.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News