Będą kolejne dymisje! Długa lista ministrów, jest też Szydło

Będą kolejne dymisje! Długa lista ministrów, jest też Szydło

O zmianach w rządzie jest głośno już od dłuższego czasu. Jednak coś, co jeszcze kilka tygodni temu było tylko spekulacjami teraz dzieje się naprawdę. Lista potencjalnych dymisji jest bardzo długa, a jedną z osób tam obecnych jest Beata Szydło.

Obecny premier Mateusz Morawiecki już od dłuższego czasu chce na nowo zbudować polski rząd. Nie da się ukryć, że wielu aktualnych ministrów chciałby zmienić na inne osoby ze swojego otoczenia. Jak na razie na drodze do rekonstrukcji rządu stoi mu Jarosław Kaczyński, jednak już teraz widać kolejne pojedyncze zmiany, które konsekwentnie prowadzą Morawieckiego do jego celu.

Beata Szydło: czy czeka ją dymisja?

Wiele osób początku zmian w rządzie dopatruje się w odejściu Krzysztofa Jurgiela. Nie jest on pierwszą osobą, która odeszła ze swojego stanowiska podczas pełnienia funkcji premiera przez Morawieckiego. Beata Szydło zawsze wspierała Jurgiela, mówiąc, że jest jednym z najlepszych ministrów w jej gabinecie. Według wielu politologów jego odejście jest początkiem dymisji byłej premier Beaty Szydło. - Mamy do czynienia z wygumkowywaniem Szydło. Ona ma być wygumkowana i zgodziła się na to wygumkowanie. Po tym, jak zastąpił ją premier Morawiecki, widać było jeszcze, że próbuje walczyć, objęła stanowisko wicepremiera ds. społecznych, zaczęła objazd po kraju. Ale myślę że już zrozumiała, że z tandemem Morawiecki-Kaczyński nie wygra - cytuje dr Marka Migalskego serwis Natemat.pl. Nie da się ukryć, że Beata Szydło jest systematycznie odciągana na boczny tor i coraz bardziej marginalizowana. Szydło bardzo starała się odzyskać swoją dawną pozycję w partii jednak bezskutecznie. Oprócz niej według mediów na liście osób do odstrzału Morawieckiego jest także Krzysztof Tchórzewskiego, Anna Zalewska, czy Mariusz Kamiński. Bez wątpienia już niebawem będziemy świadkami ogromnych zmian w składzie rządu. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. REWOLUCJA w rządzie! Jest zupełnie nowy minister, totalne zaskoczenie
  2. To NIE ON jest ojcem! Wielka afera wokół córki Kaczyńskiej
  3. Szokujące informacje. Tomasz Komenda próbował popełnić samobójstwo
źródło: natemat.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News