Komisja Europejska to jeden z organów UE, które ostro krytykują rozwiązania prawne wprowadzane w Polsce przez PiS. Chodzi tu oczywiście głównie o spór ws. Trybunału Konstytucyjnego.

Spór z KE trwa od dłuższego czasu. Komisja wydała zresztą zalecenia, jakie Polska powinna wprowadzić, aby rozwiązać kryzys konstytucyjny. Jak komentuje je Beata Szydło?

Odpowiedź zostanie udostępniona, kiedy zostanie przyjęta i wysłana, nie chcę w mediach rozmawiać z Komisją Europejską. Wypada, żeby najpierw wysłać odpowiedź adresatowi, natomiast to są argumenty odwołujące się do wcześniejszych już naszych rozmów z KE. Zostały przedstawione fakty, opinie, były udostępnione wszystkie dokumenty, których oczekiwano, więc dla nas jest niezrozumiałe, ażeby w tej chwili ciągle podważać te zmiany prawne, które w Polsce zgodnie z polskim prawodawstwem wprowadzamy – tłumaczy.

– Ja mogę powiedzieć prywatnie, że dla mnie to nie mieści się w głowie, skoro Komisja Europejska zajmuje się ciągle sprawą Polski kwestionując nasze ustawodawstwo, które jest wprowadzane zgodnie z prawem, poprzez większość parlamentarną, wypełnia polską konstytucję. Bardzo często są to rozwiązania wzorowane również na rozwiązaniach prawnych, które są stosowane w innych państwach europejskich – dodaje Szydło.

źródło: onet

...

Zobacz również