Po tym powinna odejść! Szydło ostatecznie poniżona, to jej koniec

Po tym powinna odejść! Szydło ostatecznie poniżona, to jej koniec Źródło: fot. youtube,com/Radio Opole

Beata Szydło stając na czele Rady Ministrów jesienią 2015 roku, została drugą kobietą w historii Polski na tym stanowisku. Spoczęła na niej ogromna odpowiedzialność, którą ostatecznie z niej zdjęto. Teraz walczy o powrót na świecznik, co będzie jednak bardzo trudne.

Każdy, kto twierdził, że Beata Szydło została wykorzystana przez Prawo i Sprawiedliwość, może odtrąbić dziś sukces. Dalsza kariera byłej premier stoi dziś pod znakiem zapytania. Kompromitacji jej rządu było wiele, największa nastąpiła jednak już za rządów Mateusza Morawieckiego. Chodzi oczywiście o ujawnioną przez Krzysztofa Brejzę aferę z nagrodami dla jej rządu, które osiągnęły astronomiczne rozmiary. Nie pomogło jej przekonywanie co do słuszności dodatków czy obrona ze strony zwolenników i kolegów z partii. Gwiazda oświęcimskiej polityk zgasła, wydaje się, na dobre.

Beata Szydło ostatecznie poniżona

Wyjście na jaw sprawy nagród było drugim w tak krótkim czasie ciosem w Szydło. Po utracie stanowiska Prezesa Rady Ministrów, polityk otrzymała mało znaczące stanowisko, wicepremier ds. społecznych, co zupełnie odsunęło ją od głównego nurtu polskiej polityki. By ją udobruchać, szefostwo partii obiecało jej stanowisko unijnej komisarz, lecz coraz bardziej prawdopodobne staje się, że nawet o nie nie zawalczy. Tak przynajmniej wynika z informacji, które podał tygodnik "Wprost". Zdaniem dziennikarzy obóz Zjednoczonej Prawicy staje się coraz mniej zjednoczony i odwraca się od byłej premier. Beata Szydło miałaby być źródłem kompromitacji rządzących. Takiej PiS oczywiście pragnie uniknąć, więc miał zdecydować się na odejście od pomysłu wysłania wicepremier do Brukseli. - Jej kandydatura niesie ryzyko burzliwej konfrontacji, a nawet kompromitacji na forum europejskim - powiedział gazecie członek rządu z ramienia PiS. To nie ostatnia porażka, z jaką musi zmierzyć się Beata Szydło. Jak dalej podaje "Wprost", Mateusz Morawiecki rozmyślił się co do ustanowienia jej szefową Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej. Premier ma wskazać inną osobę. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Tragedia. Aktorka jest w ciężkim stanie, trafiła na OIOM
  2. Wzruszenie podczas Dzień Dobry TVN. Widzowie zamarli
  3. Niesamowite! Dzięki temu zwierzęta przestaną w końcu cierpieć
  4. Letnie stolice Polski. Udane wakacje nad Bałtykiem
źródło: wiadomosci.wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News