Beata Szydło wyleci na bruk?! B. premier nie mogła już dłużej milczeć

Beata Szydło wyleci na bruk?! B. premier nie mogła już dłużej milczeć Źródło: Fot. Flickr/Kancelaria Premiera

Beata Szydło znalazła się właśnie w bardzo niewygodnym położeniu. To właśnie ona, jeszcze jako prezes Rady Ministrów, powołała na stanowisko byłego już szefa Komisji Nadzoru Finansowego, Marka Chrzanowskiego. Jej poprzedniczka w bardzo stanowczy sposób wypowiedziała się więc na temat ewentualnej dymisji kontrowersyjnej polityk.

Beata Szydło nie pełni funkcji premiera od 11 grudnia 2017 roku. Działaczka w czasie swej kadencji zdecydowała się jednak na polityczny krok, który stał się wczoraj niezwykle głośny. To właśnie z inicjatywy byłej prezes Rady Ministrów kierownictwo w KNF przejął Marek Chrzanowski. Wielu polityków oraz obywateli domaga się więc, aby Szydło odpowiedziała za poczynania ekonomisty na wpływowym stanowisku. Przypomnijmy, że jest on obecnie uwikłany w bardzo poważną aferę korupcyjną. Ewentualna dymisja polityk nie jest jednak kwestią jednoznaczną.

Czy Beata Szydło zostanie zdymisjonowana?

Do szczegółów sprawy odniosła się w wywiadzie dla Wirtualnej Polski Ewa Kopacz. Była premier ujawniła najpierw, jak jej zdaniem w obliczu trudnej dla rządu sytuacji powinien zachować się Mateusz Morawiecki. - Przypomnę, (...) że stacje telewizyjne jakiś czas temu pokazywały przesłuchanie w komisji Amber Gold Donalda Tuska, ówczesnego premiera, którego próbowano nazwać odpowiedzialnym za tę aferę tylko dlatego, że nadzorował KNF. Dzisiaj, myśląc tą samą ścieżką, którą myślała pani Wassermann i przedstawiciele PiS-u w tej komisji, niech teraz zaapelują do swojego premiera i powiedzą mu, jak powinien się zachować premier, który nadzorował szefa KNF-u, nadzorował KNF, kiedy wychodzi na światło dzienne taka a nie inna sprawa. (...) Niech pan nie liczy, że premier się poda do dymisji. Ja też nie jestem taką optymistką, oczywiście bardzo bym chciała. (...) Nie poda się do dymisji, a obóz rządzący będzie robić wszystko, żeby pokazać, że ten człowiek albo nie był w PiS-ie, albo to był jakiś przypadkowy człowiek. Z ulicy wszedł, a pani Szydło popatrzyła na niego i myśli: "Fajny facet, może ja go zrobię szefem KNF-u" - stwierdziła stanowczo Kopacz, po chwili odnosząc się także do pozycji swej następczyni w sprawie i jej ewentualnej dymisji.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ewa Kopacz o odejściu wicepremier ze stanowiska

- Przepraszam, kto nadzorował ostatni KNF? Nie Beata Szydło jako wicepremier. Z tego co wiem, to zajmuje się sprawami socjalnymi, więc dzisiaj nadzorem nad KNF jest obdarzony pan premier Morawiecki. (...) Obecny premier miał szanse poprzez służby, poprzez swój cały aparat administracyjny na to, żeby ten nadzór był odpowiednio sprawowany - stwierdziła także była prezes Rady Ministrów, stając niejako po stronie Beaty Szydło, pozostając jednoznacznie w mocnej opozycji do Mateusza Morawieckiego.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Agata Duda próbuje odkupić swoje winy? To, co wczoraj zrobiła zaskoczy wielu
  2. Znaki zodiaku, które są najsilniejsze. Jesteś wśród nich?
  3. Nie pozwólmy tego zamieść pod dywan! Oto lista największych afer rządu PiS
  4. Znaki zodiaku i ich ukryte supermoce. Będziesz w SZOKU!
  5. Polacy płacą im za to krocie! Skandaliczne rozrywki ważnych polityków
Następny artykuł