Beata Szydło odchodzi na "przedwczesną emeryturę"? Oficjalny komentarz byłej premier

Beata Szydło odchodzi na "przedwczesną emeryturę"? Oficjalny komentarz byłej premier Źródło: yt.com/Polskie Radio

Beata Szydło odejdzie na emeryturę? W trakcie ostatniego wywiadu w stacji RMF FM była premier została zapytana o to, czy potwierdza plotki i planuje udać się na odpoczynek od krajowej polityki. Startująca w wyborach do europarlamentu polityk PiS postanowiła w stanowczych słowach ogłosić swoje stanowisko w tej sprawie.

Beata Szydło znów jest na ustach obserwatorów polskiej sceny politycznej. Po tym, jak polityk przestała być premierem wydawać by się mogło, że jej obecność w krajowej i międzynarodowej polityce zgaśnie. Stało się jednak całkowicie inaczej i była premier znalazła się na listach Prawa i Sprawiedliwości w elekcjach do parlamentu europejskiego.

Decyzja o starcie do jednego z najważniejszych organów Unii Europejskiej zaowocowała w plotkę, jakoby Szydło wybierała się na "przedwczesną emeryturę" od krajowej polityki. W wywiadzie z RMF FM polityk postanowiła odnieść się do tych rewelacji i przedstawić prowadzącemu z nią wywiad Robertowi Mazurkowi swoje stanowisko w sprawie.

Beata Szydło udaje się na "przedwczesną emeryturę"?

Powodem zaproszenia byłej szefowej Rady Ministrów przez Roberta Mazurka są zbliżające się wybory do europarlamentu. W trakcie prowadzenia rozmowy z byłą premier dziennikarz radia postanowił zapytać kobietę, czy ta wybiera się na odpoczynek od krajowej polityki. Obecna szefowa w rządzie Prawa i Sprawiedliwości była widocznie zdziwiona pytaniem i postanowiła odnieść się do plotek.

- To absolutnie nie jest emerytura. Myślę, że teraz jest czas na Parlament Europejski, po to, żeby, jak mówi mój kolega Joachim Brudziński, zdobyć kolejne szlify i umiejętności i potem móc jeszcze lepiej pracować w polskiej polityce. - powiedziała była premier na antenie radia.

Była premier ujawnia, jak wyglądają przygotowania do wyborów

Robert Mazurek w trakcie rozmowy starał się wypytywać premier, jak wyglądają przygotowania do wyborów w obozie rządzącym. Nie da się ukryć, że wybory do europarlamentu będą dla PiS poważnym sprawdzianem przed o wiele ważniejszymi wyborami parlamentami, które odbędą się na jesieni 2019 roku. Na razie, była premier ujawniła, że na listach Prawa i Sprawiedliwości znalazł się były kandydat na prezydenta Warszawy - Patryk Jaki, który dostanie "trójkę" na listach małopolsko-świętokrzyskich.

- Jutro w Krakowie ogłaszam listę małopolsko-świętokrzyską do Parlamentu Europejskiego. Mogę zdradzić: na trzecim miejscu tej listy jest Patryk Jaki - oznajmiła wicepremier ds. społecznych w rozmowie z Robertem Mazurkiem

Dziennikarz RMF FM był bardzo ciekawy, czy w trakcie przygotowań do wyborów, w których staje tak duża liczba znanych polityków PiS, nie dochodzi pomiędzy nimi do sprzeczek. Beata Szydło oznajmiła, że taki stan rzeczy, jak i sama rywalizacja wewnątrzpartyjna "są naturalne".

- Przede wszystkim konkuruje się z innymi kontrkandydatami, a tak naprawdę zabiega się o głosy wyborców - podkreśliła Beata Szydło.

ZOBACZ TAKŻE:

  1.  Pamiętacie Marynę z Janosika? Jak dziś wygląda aktorka, za którą szalały miliony Polaków!
  2. Ilu mężów miała Marta Kaczyńska? Trudno uwierzyć, że aż tylu
  3. Sok z buraka ma niesamowite właściwości. Niektórym jest szczególnie potrzebny
  4. Przełomowy moment w życiu Wiśniewskich. Dominika podjęła zdecydowane kroki
  5. Księżna Diana ostrzegła swojego syna. Chodzi o Meghan

źródło: Super Express

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News