Kaczyński przekazał informacje Morawieckiemu. 5 kluczowych ministrów wylatuje, Szydło na liście

Kaczyński przekazał informacje Morawieckiemu. 5 kluczowych ministrów wylatuje, Szydło na liście

Beata Szydło i 4 innych ministrów mają odejść z rządu. Właśnie pojawiły się informacje o diametralnej zmianie w kadrach PiS. Czeka nas kolejna rekonstrukcja rządu. Polityków podobno eliminuje sam prezes.

Beata Szydło została szybko zastąpiona Mateuszem Morawieckim. Po wygranej, którą osiągnęła w 2015 roku została zdegradowana przez "nowego człowieka" Jarosława Kaczyńskiego. Informacje o kolejnych rotacjach w ministerstwach spłynęły właśnie do mediów. Wszystko za sprawą decyzji prezesa PiS.

Czy Beata Szydło odejdzie z polityki? Mateusz Morawiecki szykuje rekonstrukcje rządu

Wszystko za sprawą wyników wyborów samorządowych. W Prawie i Sprawiedliwości obecnie trwają zakulisowe rozmowy o przyszłości wielu kluczowych polityków. To właśnie Szydło, Adamczyk, Tchórzewski, Zaleska i Kempa mają "przejść" do Europarlamentu. Naturalne jest więc to, że będą musieli zrezygnować z polityki krajowej. - Chodzi o uporządkowanie sytuacji. Skoro startują do Parlamentu Europejskiego, nie będą już ministrami - powiedzieli dziennikowi "Fakt" członkowie PiS.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Podobno konflikt między Zbigniewem Ziobro i Mateuszem Morawieckim jest tak silny, że premier chciałby przenieść Prokuratora Generalnego do Brukseli. Byłby to ogromny cios dla polityka, ponieważ zdaje się być mocno zaangażowany w obecne zmiany w sądownictwie. Decyzja ma leżeć po stronie prezesa partii.

Kim są politycy z "listy Kaczyńskiego"?

Beata Szydło obecnie na stanowisku wicepremiera do spraw społecznych, w latach 2015-2017 pełniła rolę premiera. Gdy Jarosław Kaczyński zaplanował rekonstrukcje rządu, praktycznie zniknęła z czynnej polityki. Ostatnio częściej angażuje się w pomoc polityków z samorządów, którzy startują po miejsca w Sejmikach w najbliższych wyborach. Andrzej Adamczyk jest ministrem infrastruktury. Zdaniem Morawieckiego nie radzi sobie jednak ze swoimi obowiązkami. Z informacji wynika, że ma zająć się polityką samorządową. Minister energii Krzysztof Tchórzewski miał odejść z rządu już dawno. Konflikt między nim a Mateuszem Morawieckim ma charakter otwarty. Nie wiadomo jednak, jakie są plany na przyszłość polityka. Beata Kempa zajmuje się sprawami humanitarnymi. Wyróżnia ją dość bliska relacja ze środowiskiem ojca Tadeusza Rydzyka. Uczestniczy we mszach, jeździ na pielgrzymki, często wypowiada się w telewizji Trwam. Podobno ma zostać europarlamentarzystką. Anna Zaleska po burzy medialnej wokół zmian w szkolnictwie ma się usunąć z polskiej polityki. Podobno jest dla niej już przygotowane miejsce w Brukseli. Nie wiadomo jednak czy piątka kluczowych polityków zostanie usunięta z krajowej polityki. O wszystkim ma zdecydować Kaczyński, poinformować o wynikach - Morawiecki.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Zbigniew Ziobro otwarcie sprzeciwia się Radzie UE. Wszystko przez ruch LGBT
  2. Jarosław Kaczyński popełnił tragiczny błąd. Teraz się nie wycofa
  3. Patryk Jaki odwrócił się od PiS! Kaczyński mu tego nie daruje
  4. Groźna choroba zabija nasze psy. Objawy są niezauważalne, a liczy się czas
  5. Co wybrać do figury klepsydry?
Następny artykuł