Beata Szydło ostro wjechała w Tuska! Opozycja jest przerażona

Beata Szydło ostro wjechała w Tuska! Opozycja jest przerażona Źródło: yt/telewizja Republika

Beata Szydło postanowiła zabrać głos w sprawie ewentualnego powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki. Media na bieżąco podają nowe informacje, które sugerowałyby, że weźmie udział wyścigu o fotel prezydenta. Była premier w ostrych słowach skrytykowała europejskiego polityka.

Beata Szydło swoją pozycję w polskiej polityce ma dość niestabilną. Po porzuceniu funkcji premiera, zostało dla niej stworzone enigmatyczne stanowisko, którego działań nie jest w stanie wymienić nawet sama polityk. Mimo wszystko, Szydło jest chętnie przepytywana przez prawicowych dziennikarzy i właśnie udzieliła wywiadu dla tygodnika "Sieci". W nim wypowiedziała się na temat powrotu Tuska do Polski.

Czy Beata Szydło powiedziała o Tusku? Była premier ostro o polskiej scenie politycznej

Donald Tusk czuje pokusę, by wrócić. Do niedawna wydawało mi się, że na dobre porzucił polską politykę i będzie tylko od czasu do czasu włączał się w nią, aktywnie wspierając opozycję - powiedziała była premier. W ocenie Szydło, Tusk powinien pożegnać się z Polską na rzecz kariery międzynarodowej. Niedawno pojawiły się informacje o tym, że sama Szydło będzie chciała startować w wyborach do Parlamentu Europejskiego. - Każde pojawienie się Donalda Tuska w Polsce wiąże się z organizacją spektakularnego show - dodała była premier w rozmowie z dziennikarzami "Sieci". Beata Szydło zauważa, że Donald Tusk pojawia się na polskiej scenie politycznej jako wsparcie dla opozycji. Jednocześnie "cała opozycja" - bez względu na to, czy pochodzi z Platformy Obywatelskiej - zdaje się być zadowolona z aktywności szefa Rady Europejskiej. Na pytanie o wynik przyszłych wyborów prezydenckich, Beata Szydło wskazuje na jednego kandydata, który ma szansę na triumf. Jest nim, w ocenie polityk, Andrzej Duda.

Czy opozycja jest przerażona?

W ocenie Beaty Szydło wystąpienia Donalda Tuska... przerażają członków opozycji. Powrót polityka do Polski z pewnością zmieniłby układ sił politycznych w Platformie i Koalicji. - Oficjalne komplementowanie Donalda Tuska przez obecnych liderów opozycji jest jak radość karpi z okazji nadchodzącej Wigilii - dość odważnie punktuje była premier.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ W ocenie Szydło Donald Tusk prowadzi antypolską retorykę. - Słuchając bredni o bolszewikach, mam też gorzką satysfakcję. W PiS od dawna uważamy, ze Donald Tusk nie ma moralnych kompetencji do sprawowania wysokich stanowisk w Europie. Pełni funkcję, która zobowiązuje go do bezstronności tymczasem on otwarcie i jednoznacznie zaangażował się we wsparcie opozycji w jednym z krajów członkowskich UE. Występuje przeciw rządowi wybranemu w demokratycznych wyborach. Chciałoby się zapytać: gdzie poszanowanie konstytucji? - zauważa Szydło w rozmowie z dziennikarzami "Sieci". Nie wiadomo jednak czy odważna diagnoza byłej premier sprawdzi się. Wielu zarzuca jej próbę wybicia się kontrowersyjnym komentarzem na temat Donalda Tuska.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Donald Tusk przesadził? Polacy są na niego źli!
  2. Donald Tusk będzie wściekły! Okrutnie zaatakowali jego ciężarną córkę
  3. Donald Tusk odpala prawdziwą bombę! To zniszczy PiS
  4. Znaki zodiaku, które są strasznymi leniuchami. Uwielbiają spać
  5. Znaki zodiaku i ich ukryte supermoce. Będziecie w szoku
Następny artykuł