Beata Szydło uderzyła w Donalda Tuska! Przełomowa deklaracja byłej premier

Beata Szydło uderzyła w Donalda Tuska! Przełomowa deklaracja byłej premier Źródło: Fot. Flickr/eu2016sk

Beata Szydło została zastąpiona przez Mateusza Morawieckiego na stanowisku polskiego premiera 11 grudnia 2017 roku. Polityk wciąż współpracuje jednak z rządem, w którym zajęła się sprawami socjalnymi. Była prezes Rady Ministrów w zaskakujący sposób uderzyła właśnie w Donalda Tuska, składając także nieoczekiwaną zapowiedź dotyczącą swej zawodowej przyszłości.

Beata Szydło poprowadziła kampanię wyborczą Andrzeja Dudy w sposób, który ostatecznie zapewnił mu prezydenturę. Później stała się także twarzą partii Prawo i Sprawiedliwość, a po wygranych przez ugrupowanie wyborach parlamentarnych 2015 objęła stanowisko krajowej premier.

Co robi Beata Szydło? Czym zajmie się polityk?

Od 11 grudnia 2017 roku polityk sprawuje jednak funkcję wiceprezes Rady Ministrów, a głównym obszarem jej działań stała się sfera socjalna. Od jakiegoś czasu w mediach pojawiają się jednak doniesienia, według których Szydło ma zostać kandydatką partii Jarosława Kaczyńskiego w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Chociaż do tej pory była premier unikała komentarza na ten temat, najwyraźniej ostatecznie zmieniła zdanie. - To będzie kolejny etap kariery politycznej czy jakiejś drogi politycznej, którą realizuję od dłuższego czasu - powiedziała Szydło, ujawniając, że kwestia jej kandydatury jest "być może" przesądzona.

Beata Szydło o Donaldzie Tusku

Co ciekawe, w tym samym wywiadzie dla Radia Zet polityk w ostry sposób uderzyła w Donalda Tuska. Przewodniczący Rady Europejskiej pokazał bowiem niedawno zdjęcie, na którym wraz z liderem zespołu U2, Bono pozują przy plakacie z hasłem "Konstytucja". - Tusk lubił takie zagrania. To taka ustawka. Nie sądzę, żeby Bono był znawcą polskiej polityki - powiedziała bardzo stanowczo Beata Szydło, odpowiadając także na pytanie, czy jej zdaniem Donald Tusk zdecyduje się jeszcze powrócić na krajową scenę polityczną. - Nie sądzę, żeby Tusk wrócił do polskiej polityki, ale na pewno nie realizuje tego, co mówił, że jest bezstronnym obserwatorem polskiej polityki - stwierdziła była premier.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Ostatecznie Szydło skomentowała także fakt, iż Donaldowi Tuskowi udało się ostatecznie objąć stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej na drugą kadencję. Przypomnijmy bowiem, że rząd z ramienia PiS nie był zwolennikiem takiego rozwiązania, dlatego też podjął decyzję o otwartym kwestionowaniu słuszności kandydatury polskiego polityka. - Im więcej czasu upływa, im większe jest jego zaangażowanie w destrukcyjną politykę tego, co dzieje się w Polsce, w to, żeby Polska była przez cały czas krytykowana przez KE za reformy, tym bardziej jestem przekonana, że to była dobra decyzja - powiedziała otwarcie Szydło.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Andrzej Duda odleciał w Szwajcarii! Takich słów nie mogliśmy się spodziewać
  2. PiS wydaje fortunę na socjal. Miażdżące wyniki badania mówią same za siebie
  3. Pacjenci czekali na lek latami. Teraz PiS po cichu blokuje dostęp
  4. KOLEJNY! Polityk PiS chciał „przyjemnie dotykać” nastolatki. „Jesteś PEDOFILEM”
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News