Beata Szydło – była premier z ramienia Prawa i Sprawiedliwości gościła w radiu RMF FM. Rozmówczyni Krzysztofa Ziemca skomentowała zamieszanie, jakie powstało przy okazji kompromitujących taśm premiera Mateusza Morawieckiego. To, co powiedziała, całkowicie zszokowało wyborców i obserwatorów życia politycznego w Polsce.

Beata Szydło w studiu RMF FM pojawiła się z misją wytłumaczenia zamieszania, jakie powstało wokół niedawnej afery taśmowej. W rozmowach zarejestrowanych w restauracji Sowa i Przyjaciele, Premier RP w bardzo ostrych i wulgarnych słowach opisywał, chociażby problem imigracji z Afryki, czy światowej ekonomii. To, co powiedziała Szydło nie poprawi jednak PR-u Prezesa Rady Ministrów.

Beata Szydło szokuje radiosłuchaczy.

Polityk rozmawiała w RMF FM z Krzysztofem Ziemcem. Na pytanie prezentera Wiadomości programu pierwszego telewizji publicznej czy ujawnione niedawno szczegóły z zarejestrowanej w tzw. aferze podsłuchowej taśmy obciążają politycznie Mateusza Morawieckiego, Szydło odpowiedziała w zaskakujący sposób.

– Ja przede wszystkim mam nadzieję, że zostanie wreszcie wyjaśniona cała sytuacja z taśmami, bo to jest bardzo niebezpieczne dla państwa, co się dzieje, uderzenie w premiera rządu, próba uderzenia w premiera rządu, to jest ewidentnie próba po prostu zmiany władzy w Polsce – stwierdziła była premier.

Była premier dodała, że „Mateusz Morawiecki nigdy nie ukrywał, że prowadził towarzyskie rozmowy, również w tej restauracji, w której były nagrywane taśmy”.

– Ten materiał już wcześniej się również pokazywał w mediach, więc nie ma tutaj żadnych nowości, natomiast w trakcie kampanii wyborczej, w jej centrum, w jej sercu właściwie, ktoś próbuje w tej chwili uderzyć w Mateusza Morawieckiego – tłumaczyła.

Na pytanie, kto to stoi za czarnym PR Morawieckiego, Beata Szydło nie odpowiedziała jednak wprost:

– Uderzenie w premiera jest uderzeniem w rząd po prostu i próbą zmiany tych reform, które żeśmy rozpoczęli. Mateusz Morawiecki jest symbolem walki z układem mafijnym, układem VAT-owskim i próba zdyskredytowania jego ma posłużyć zatrzymaniu tych zmian, które toczą się w Polsce – stwierdziła Szydło.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Lech Wałęsa skończył 75 lat. Oto najzabawniejsze MEMY z jego udziałem!

Politycy PiS nieporadnie bronią premiera.

To nie pierwszy wypadek w ostatnim tygodniu, kiedy prominentny polityk Prawa i Sprawiedliwości decyduje się bronić Prezesa Rady Ministrów. Jednym z ostatnich gości Wiadomości TVP był sam prezes PiS Jarosław Kaczyński. W swojej rozmowie z Danutą Holecką, były premier wskazywał, że za taśmami stoją nieprzychylne polskiej polityce siły, a także sam Mateusz Morawiecki był „strzałem w dziesiątkę” na stanowisko szefa rządu.

Starania polityków partii, z której wywodzi się Morawiecki, nie są jednak ciepło przyjmowane przez wyborców i opinię publiczną. Materiał z TVP nazywany jest przez internautów „najbardziej tendencyjnym w historii TVP”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd będzie dopłacał emerytom. Zobacz, ile pieniędzy dostaniesz
  2. To co robią emeryci, żeby mieć na życie, woła o pomstę do nieba. Skandal!
  3. Znany polityk publicznie naubliżał Agacie Dudzie! Nie zostawił na niej suchej nitki

14 zdjęć polityków z wakacji, które z pewnością poprawią ci nastrój

Zobacz również