Belka ubliżył Beacie Szydło. Była premier odpowiedziała mu wpisem

Belka ubliżył Beacie Szydło. Była premier odpowiedziała mu wpisem Źródło: Youtube

Beata Szydło odpowiedziała byłemu szefowi Narodowego Banku Polskiego Markowi Belce, który z przekąsem opisał jej kandydaturę na urząd europosła. Na swoim Twitterze odpisała, że nie oczekuje przeprosin. Całą zaczepkę pozostawia do oceny wyborców.

Beata Szydło będzie jedną z faworytek w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wicepremier w rządzie PiS jest "jedynką" na liście tej partii w okręgu małopolskim. Wątpliwości co do jej zdolności negocjacyjnych w UE nie ma były minister finansów i prezes NBP Marek Belka. 

Zaczepny komentarz Marka Belki. Beata Szydło odpowiada byłemu ministrowi

W jednym z ostatnich wywiadów prasowych Belka odniósł się do kandydatury Szydło w wyborach do PE. Swoją wypowiedzią rozwiał wszelkie wątpliwości. 

- Pani Beata Szydło ma problemy z "bitwą" o budżet. Nie odbywa się ona na posiedzeniu plenarnym, a w kuluarach, gdzie trzeba się komunikować. Najlepiej bez tłumacza. Jeśli ktoś jest niemota - to jego użyteczność jest minimalna - powiedział w rozmowie z serwisem Gazeta.pl Belka.

Tą wypowiedzią wbił przysłowiowy kij w mrowisko, wywołując lawinę medialnych i politycznych komentarzy. Głos postanowiła zabrać też sama Beata Szydło.

Wicepremier uczyniła to również za pośrednictwem Twittera, ale na poparcie swojej tezy dodała link do artykułu "Super Expressu". Czytamy w nim, że pełniąca dwa lata temu urząd premiera Szydło obiecała wskazanie Belki jako kandydata na prezesa Europejskiego Banku Rozbudowy i Rozwoju.

- Powiedziałam w jednym z wywiadów prasowych, że Marek Belka będzie kandydatem polskiego rządu i zgłaszamy go oficjalnie (na prezesa Europejskiego Banku Rozbudowy i Rozwoju - red.) - czytamy w wywiadzie sprzed blisko dwóch lat.

Po dawnej, ponadpartyjnej solidarności nie ma już jednak śladu. Bezpardonowa wypowiedź Marka Belki nie uszła uwadze Szydło. Wicepremier nie wdała się w polemikę na argumenty i epitety. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Pan Belka, z miną wszystkowiedzącego mędrca, raczył się dziś zadumać i wypowiedzieć na mój temat. Nie oczekuję przeprosin. Przypomnę jednak pewien fakt. Pozostawiam tą sytuację Państwa ocenie - napisała na Twitterze Szydło.

Wskazany przez wicepremier Szydło wywiad z marca 2016 roku ma potwierdzać ponadpartyjność rządu w dobieraniu ekspertów do struktur europejskich. EBOiR jest międzynarodową instytucją finansową, wspierającą rozwój sektora prywatnego. 

 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Beata Tyszkiewicz o alkoholu: „Dama pije, pali i PRZEKLINA”
  2. Sprawdziliśmy ile zarabiają aktorzy "Na Wspólnej". Nie możemy wyjść z szoku 
  3. Żona Sławomira ujawnia kulisy jego odejścia z TVP. Wiemy, co się z nim teraz stanie
  4. Lara Gessler przerwała milczenie ws. swojego rozwodu. „Jestem w szoku”
  5. Chcesz przejść na dietę? Podajemy 10 zasad mądrego odchudzania

źródło: Twitter

Następny artykuł