W młodości Szydło chciała zostać astronautką. Teraz będzie mieć astronomiczną emeryturę!

W młodości Szydło chciała zostać astronautką. Teraz będzie mieć astronomiczną emeryturę! Źródło: youtube.com/tvrepublika

Emerytura Beaty Szydło będzie wynosić krocie. Mimo tego, że byłej premier nie udało się spełnić marzenia z młodości i zasilić szeregów NASA jako astronautka, to świadczenie emerytalne, na jakie będzie mogła liczyć po wejściu do europarlamentu, będzie iście astronomiczne. Jak widać, kariera polityka może przynieść nie tylko wielką satysfakcję, ale także zapewnić życie, o którym marzy wielu.

Emerytura zapewni Beacie Szydło spokojną przyszłość. Przedstawicielka Prawa i Sprawiedliwości w latach swojej młodości miała jedno marzenie. Z racji wielkiego zainteresowania kosmosem, przyszła premier Polski planowała zasilić szeregi NASA i zostać astronautką. Mimo że tak pięknego planu nie udało się spełnić, to kariera polityk przyniosła kobiecie wielką sławę i uznanie wśród Polaków.

Oprócz szacunku i faktu największej popularności wśród wyborców, co znalazło przełożenie w fakcie, że to właśnie Szydło była najczęściej wybieraną kandydatką w Polsce, kobieta będzie mogła liczyć na iście astronomiczne pieniądze. Z taką emeryturą może być spokojna o swoją przyszłość.

Emerytura jej nie straszna. Beata Szydło zdobyła najwięcej głosów w całej Polsce

Jak się okazuje, była premier wciąż może liczyć na wielkie zaufanie ze strony wyborców. O ile sama za czasów kierowania polskim rządem dość niechętnie wypowiadała na temat Unii Europejskiej, o tyle biorący udział w elekcjach Polacy w dużej mierze uznali, że to właśnie eksprezes Rady Ministrów będzie dobrą reprezentantką polskich interesów w Brukseli.

Beata Szydło przekonała do siebie ponad 470 tysięcy głosów, co jest swoistym rekordem eurowyborów. Mandat w parlamencie europejskim i płynące z niego korzyści w postaci dużej pensji to jedno. Zupełnie inną kwestią jest wielka emerytura, która bez problemu zabezpieczy przyszłość byłej premier.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kosmiczna emerytura i pensja Beaty Szydło

Zarobki, na które będzie mogła liczyć Szydło w Brukseli, wyniosą prawie 9 tysięcy euro miesięcznie, a sama polityk będzie jeszcze mogła liczyć na uposażenie w postaci diety (27,5 tysiąca złotych w miesiąc), kilometrówek, a przede wszystkim na bardzo wysoką, wprost nieosiągalną dla mieszkańca Polski emeryturę.

Okazuje się bowiem, że za każdy rok stażu w parlamencie europejskim europosłowie mogą liczyć na pieniądze w wysokości 1000 złotych miesięcznie. Jeśli Szydło będzie więc pełnić funkcje europosła przez pełną kadencję, to na jej konto po ukończeniu 63 roku życia zaczną spływać pieniądze wysokości 5 tysięcy złotych miesięcznie.

Taka kwota może skusić byłą premier, aby spróbowała swoich sił w kolejnych wyborach za 5 lat. Jeśli udałoby się jej osiągnąć reelekcję, to jej miesięczne uposażenie emerytalne wynosiłoby 10 tysięcy złotych. Szydło może więc nie żałować, że nie udało się jej zostać astronautką, ponieważ w Brukseli będzie mogła liczyć na nieporównywalnie lepsze pieniądze.

  1. Natalia Kukulska po latach zdradziła coś niesamowitego o Zbigniewie Wodeckim. Aż trudno w to uwierzyć
  2. Dramat Poli Raksy. Legendarna aktorka w bardzo GORZKICH słowach podsumowała swoją karierę. Będziecie płakać
  3. Kim jest ojciec Alicji Bachledy-Curuś? Ogromne zaskoczenie, wielu się tego nie spodziewało
  4. Bank Pekao wystosował pilne ostrzeżenie do klientów. Wielu może stracić wszystkie pieniądze
  5. Pracownik pałacu ujawnia porażające kulisy małżeństwa księżnej Kate i Williama. To nie bajka, a koszmar
  6. TVN przekazuje pilny alarm IMGW na wtorek. Mieszkańcy tych województw powinni zostać w domu, będzie wyjątkowo niebezpieczni

Źródło: Onet

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu