PE chce potępienia kary śmierci dla homoseksualistów. Szydło, Jaki, Kempa, Brudziński i Zalewska wstrzymali się od głosu

PE chce potępienia kary śmierci dla homoseksualistów. Szydło, Jaki, Kempa, Brudziński i Zalewska wstrzymali się od głosu Źródło: WikiMedia Commons/Platforma Obywatelska RP

Beata Szydło była jedną z europosłanek, które powstrzymały się od głosu w sprawie potępienia kary śmierci dla homoseksualistów w Ugandzie. Nawet wyłączając ją, lista polskich europosłów, którzy "nie mają zdania" w tej kwestii jest zatrważająca.

Beata Szydło znalazła się na niechlubnej liście europosłów, którzy nie zagłosowali w sprawie potępienia kary śmierci dla homoseksualistów w Ugandzie. Rezolucja Parlamentu Europejskiego miała wzywać tamtejszy rząd do wycofania się z kontrowersyjnego zapisu oraz do przestrzegania praw człowieka.

Beata Szydło "nie ma zdania" na temat kary śmierci dla homoseksualistów?

Ogólne tendencje w Parlamencie Europejskim są jasne - za przyjęciem rezolucji opowiedziało się 521 posłów, przeciw zaledwie 4, ale aż 110 wstrzymało się od głosu. W tej ostatniej grupie znajdowała się całkiem spora liczba polskich europosłów i europosłanek. Do internetu trafiła niechlubna lista tych, którzy postanowili nie opowiedzieć się zdecydowanie po stronie praw człowieka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Posłowie, którzy wstrzymali się od głosu w kwestii rezolucji potępiającej karę śmierci dla homoseksualistów w Ugandzie to: Adam Bielan, Andżelika Anna Możdżanowska, Anna Fotyga, Anna Zalewska, Beata Kempa, Beata Mazurek, Beata Szydło, Bogdan Rzońca, Elżbieta Kruk, Elżbieta Rafalska, Izabela Helena Kloc, Jadwiga Wiśniewska, Joachim Brudziński, Joanna Kopcińska, Karol Karski, Kosma Złotowski, Krzysztof Jurgiel, Patryk Jaki, Ryszard Legutko, Ryszard Czarnecki, Witold Waszczykowski, Zbigniew Kuźmiuk, Zdzisław Krasnodębski. Ciężko ukryć, że jest to właściwie pełna reprezentacja Prawa i Sprawiedliwości. 

Prawo w Ugandzie jest bezwzględne

Nawet dotychczasowe regulacje prawne w Ugandzie były bardzo niebezpieczne dla społeczności LGBT. Przewidywały one bowiem dożywotni pobyt w więzieniu za udowodniony przypadek homoseksualizmu. Oczywiście o tym, co może zostać uznane za "udowodniony przypadek", długo można dyskutować.

Dzisiaj grzeje: 1. Położyła niemowlaka do łóżeczka. Gdy chwilę później spojrzała na monitoring, stanęło jej serce. Ktoś leżał obok jej dziecka
2. Wszyscy są ranni. Napływają straszne informacje o tragedii w polskiej miejscowości

Polska społeczność LGBT jest oburzona, ale niezadowoleni są również ci stojący po stronie praw człowieka. Ciężko ukrywać, że kara śmierci - niezależnie od kontekstu - jest tematem bardzo kontrowersyjnym, a przecież nie ma mowy tutaj o przestępstwach, takich jak morderstwo czy gwałt.

- Wstrzymaliśmy się od głosu nad całością, lecz poparliśmy zapis potępiający karę śmierci - wytłumaczyła się Beata Mazurek w rozmowie z dziennikarzami Polsat News, ale istnieje spora szansa, że takie uzasadnienie w tym przypadku nie wystarczy.

Najlepsze newsy dnia:

    1. ZUS masowo ZABIERA zasiłki. Matki pozostają bez środków do życia
  1. Ojciec przeczytał wiadomości swojej 7-letniej córki do koleżanki. W ostatniej chwili zadzwonił na policję
  2. Zauważyli dziwny punkcik na policzku 7-miesięcznej córeczki. Lekarz oniemiał, jak odkrył prawdę
  3. Zmarła w drodze na własny ślub. Przed śmiercią zdążyła jeszcze zrobić najpiękniejszą rzecz na świecie
  4. Najbardziej niebezpieczny człowiek na świecie nie żyje. Media donoszą o strasznej śmierci lidera ISIS

źródło: natemat

Następny artykuł