Nieoficjalnie: Szydło nie dostanie wysokiej posady w Parlamencie Europejskim

Nieoficjalnie: Szydło nie dostanie wysokiej posady w Parlamencie Europejskim Źródło: screen/YouTube.com/Telewizja Republika

Beata Szydło mogła poszczycić się największą liczbą głosów w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jej zwolennicy wierzyli, że była premier ma szansę na objęcie wysokiego stanowiska w PE. Z nieoficjalnych informacji wynika, że prawdopodobnie do tego nie dojdzie.

Beata Szydło zdobyła rekordowe poparcie w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Była premier startowała jako liderka partii Prawo i Sprawiedliwość w okręgu, który obejmował województwa małopolskie i świętokrzyskie. Zdobyła łącznie 524 951 głosów i tym samym pobiła rekord Jerzego Buzka, który w roku 2009 zanotował wynik na poziomie 393 117 głosów. 

Wyborcy PiS cenią byłą premier. Z wewnętrznych badań przeprowadzonych przez partię wynika, że jej pozycja jest podobna do tej, którą od lat cieszy się prezes Jarosław Kaczyński. Ona również potrafi skutecznie zmobilizować elektorat do oddania głosu. Jej zwolennicy liczyli, że Beata Szydło otrzyma wysokie i wpływowe stanowisko w Parlamencie Europejskim. Według nieoficjalnych informacji, tak się jednak nie stanie. 

Nieoficjalne: Beata Szydło nie obejmie wysokiego stanowiska w Parlamencie Europejskim

Wszystko wskazuje na to, że Beata Szydło - mimo rekordowej wygranej w majowych wyborach - nie otrzyma wysokiego stanowiska w Parlamencie Europejskim. Tak wynika z nieoficjalnych informacji podanych przez RMF FM. Wyborcy liczyli na to, że była premier ma duże szanse, aby zostać wiceszefową PE.

Według nieoficjalnych doniesień Beata Szydło nie będzie kandydatką Europejskich Konserwatystów i Reformatorów na stanowisko wiceprzewodniczącej Parlamentu Europejskiego. Według najnowszych informacji o to stanowisko ubiegać się będzie po raz kolejny europoseł PiS Zdzisław Krasnodębski.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Z Polski może pochodzić troje wiceprzewodniczących PE. Zabraknie wśród nich Szydło?

Z Polski może pochodzić troje wiceszefów Parlamentu Europejskiego. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że - oprócz Zdzisława Krasnodębskiego - o to stanowisko będzie się ubiegać Ewa Kopacz, kandydatka Europejskiej Partii Ludowej, do której należy Platforma Obywatelska.

Nieoficjalnie wiadomo także, że socjaldemokraci postawią na Bogusława Liberadzkiego z SLD. Wiele wskazuje więc na to, że wśród kandydatów na to wysokie i wpływowe stanowisko zabraknie Beaty Szydło. Jak do tej pory, są to jednak nieoficjalne doniesienia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 500 plus dla kolejnej grupy osób! To już niedługo
  2. Groźna prognoza pogody. Od jutra kolejne ocieplenie, burze i trąby powietrzne
  3. Lidl i Biedronka mogliby się od nich uczyć! Inny supermarket robi dużo dobrego dla zwierząt
  4. Znana jest data i miejsce pogrzebu Kristiny. Jej mama ma wyjątkową prośbę do wszystkich gości

źródło: Rzeczpospolita 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News