Szydło czuje się ofiarą mediów. Żąda sprostowania i przeprosin

Szydło czuje się ofiarą mediów. Żąda sprostowania i przeprosin Źródło: Screen/Youtube/Telewizja Republika

Beata Szydło w emocjonalny sposób zareagowała na medialną publikację. Była premier żąda przeprosin i sprostowania. Twierdzi, że jest ofiarą prasy.

Beata Szydło uważa się za ofiarę mediów. Była premier w emocjonalny sposób zareagowała na artykuł, który ukazał się w ostatnim czasie na jej temat. Polityczka PiS żąda od prasy przeprosin i opublikowania odpowiedniego sprostowania podanych informacji. 

Beata Szydło żąda przeprosin

Beata Szydło jest oburzona piątkową publikacją tabloidu "Fakt", który - według niej - rozprzestrzenia fałszywe informacje na jej temat. Chodzi o tekst będący zestawieniem lotów ostatnich czterech premierów.

Szydło żąda od gazety przeprosin i domaga się sprostowania, które będzie liczyło co najmniej tyle samo słów, co dany artykuł. W skargę włączył się również pełnomocnik wyborczy Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Sobolewski.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

"Bezwzględny i bezzasadny atak" 

Artykuł dotyczący Beaty Szydło ukazał się w piątkowym wydaniu "Faktu", a była premier natychmiast postanowiła odnieść się do zarzutów, które zostały jej w nim postawione. Zdecydowała się wykorzystać media społecznościowe do zamanifestowanie swoje sprzeciwu wobec treści tekstu. 

"Fakt" przygotował bowiem zestawienie liczby lotów ostatnich czterech premierów czyli Ewy Kopacz, Donalda Tuska, Mateusza Morawieckiego i Beaty Szydło. Według obliczeń dziennikarzy, to właśnie kandydatka z ramienia PiS-u odbyła najwięcej podróży z czym ona się nie zgadza.

- "Fakt” po raz kolejny atakuje mnie bezwzględnie i bezzasadnie. Redakcji nie chciało się sprawdzić jak długo trwała moja kadencja jako premiera. Podano nieprawdziwą informację i na niej zbudowano szkalujący tekst. Żądam sprostowania tej samej wielkości, co dzisiejszy artykuł - skomentowała całą sprawę na swoim oficjalnym profilu na Twitterze była premier. 

Dzisiaj grzeje: 1. Czekali z otwarciem prezentu ślubnego aż 9 lat. Gdy zobaczyli zawartość popłakali się ze szczęścia
2. NBP może mocno zamieszać w portfelach milionów Polaków, wszystko przez inflację

Do sytuacji odniósł się również pełnomocnik wyborczy Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski, który skrytykował redakcję i wyśmiał jej brak profesjonalizmu. Redaktor zajmujący się w tabloidzie działem politycznym, Mikołaj Wójcik, przyznał się do błędu. Same przeprosiny jednak mogą nie wystarczyć. Beata Szydło, która uważa, że stała się ofiarą mediów, domaga się bowiem wystosowania sprostowania. Na razie nie wiadomo, czy "Fakt" spełni oczekiwania byłej premier i opublikuje odpowiedni tekst. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polska aktorka sfingowała własną śmierć i uciekła z kraju. Po latach ujawniono szokujące fakty
  2. Prezent ślubny czekał na otwarcie aż 9 lat! Młoda para prawie zemdlała, gdy w końcu zajrzeli do środka
  3. Poznanianka ukradła dzieciom zabawkowe auto. Złapała ją policja, teraz głupio się tłumaczy
  4. Aktorka grająca Halinkę z "Kiepskich" szuka kandydata na męża. Na starcie przyznała się do nałogu
  5. Gdy uruchamiała pralkę nie wiedziała, że śpi w niej młody kot. To, co stało się potem, wzrusza do łez

Źródło: Na Temat

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News