Szydło jak Kuchciński? Bardzo często latała z Warszawy do Krakowa, mieszka w okolicy

Szydło jak Kuchciński? Bardzo często latała z Warszawy do Krakowa, mieszka w okolicy Źródło: Screen / YouTube / Telewizja Republika

Beata Szydło opublikowała wykaz lotów, które odbyła, będąc szefową rządu. Uwagę zwracają liczne podróże do Krakowa, w okolicach którego była premier mieszka. Publikacja listy jest pokłosiem afery, w wyniku której do dymisji podał się były marszałek Sejmu, Marek Kuchciński.

Beata Szydło miała sama zwrócić się do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów o przygotowanie i opublikowanie listy z wykazem lotów, które odbyła w czasie swojego urzędowania na tym stanowisku. Rzeczywiście, lista ta pojawiła się we wtorek wieczorem na stronie KP. 

Beata Szydło często latała do Krakowa. Mieszka w okolicy

Beata Szydło pełniła funkcję szefowej rządu od listopada 2015 do grudnia 2017 roku. Przez te dwa lata odbyła 164 podróże lotnicze. Jak wynika z wykazu, 73 razy leciała wojskowym samolotem CASA, 16 razy - śmigłowcem W-3 Sokół, jeden lot był czarterem, a podczas pozostałych zasiadała na pokładzie samolotu Embraer. 

Uwagę zwraca fakt, że bardzo często Beata Szydło latała na trasie z Warszawy do Krakowa i Katowic i z powrotem. Była premier mieszka w Małopolsce. Przypomina to sytuację byłego już marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, który wielokrotnie podróżował służbowymi samolotami na podkarpacie, gdzie prywatnie mieszka. Kuchciński zapraszał na pokład samolotu także rodzinę. Wskutek afery, związanej z tymi nadużyciami przywilejów przysługujących marszałkowi Sejmu, polityk podał się do dymisji. Kolejnym efektem są próby rozliczenia z lotów ważnych polityków. Opozycja czeka na zestawienia lotów osób związanych z PiS, Jarosław Kaczyński zwraca uwagę na podobne praktyki w czasach rządu PO-PSL. W ostatnim czasie KP opublikowała wykaz lotów premiera Mateusza Morawieckiego.

Loty polityków. Zmiany w przepisach?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kolejnym skutkiem afery z udziałem Marka Kuchcińskiego jest planowana zmiana w przepisach ustawy dotyczącej służbowych lotów najważniejszych osób w państwie. Częścią nowej ustawy ma być wprowadzenie centralnego rejestru lotów typu HEAD i zakaz przelotów dla rodzin i parlamentarzystów nie będących członkami oficjalnej delegacji. Posłowie opozycji uważają, że przepisów nie trzeba zmieniać, są one wystarczające, a po prostu nie należy ich nadużywać.

Dzisiaj grzeje: 1. Niestety, oni już tacy są. Te 3 znaki zodiaku zdradzają żony i mężów

2. Nie będzie emerytury obywatelskiej. Ale są też dobre informacje - emeryci i tak dostaną kolejne pieniądze

Były marszałek, Marek Kuchciński, przepraszał na konferencji prasowej za zaistniałą sytuację, podkreślał jednak, że nie złamał prawa. Kuchciński wpłacił, jako rekompensatę za loty, kilkadziesiąt tysięcy złotych na cele charytatywne. Tymczasem w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie toczy się postępowanie sprawdzające w sprawie ewentualnych nieprawidłowości związanych z lotami Marka Kuchcińskiego.

  1. Rodzinny dramat w domu Beaty Kozidrak. Artystka przeżywa trudne chwile, może zapomnieć o weselu
  2. Kompromitująca wpadka znienawidzonej gwiazdy TVN. Znów popisała się brakiem elementarnej wiedzy
  3. TVN: Kataklizm w Japonii. 1 osoba nie żyje, 40 jest rannych
  4. Wszyscy liczyli, że uda się ją uratować. Niestety, kobieta zmarła porzucona na pastwę losu
  5. Znalazł drzwi w leśnej skarpie. Uchylił je, a gdy zobaczył kto tam się kryje, zamarł z przerażenia

Źródło: Tok FM

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu