Beata Szydło nie stawi się w sądzie. Kluczowy dowód został sfabrykowany?

Beata Szydło nie stawi się w sądzie. Kluczowy dowód został sfabrykowany? Źródło: Wikimedia Commons/P. Tracz

Beata Szydło ostatecznie nie pojawi się w sądzie na rozprawie dotyczącej słynnego wypadku. Biegli mają przyjrzeć się dowodom, istnieje możliwość, że zostały sfabrykowane.

Beata Szydło ostatecznie nie stawi się na czwartkowej rozprawie w sprawie słynnego wypadku z 10 lutego 2017 roku w Oświęcimiu. Wtedy to kierowca Fiata Seicento, Sebastian K., miał zderzyć się z autem kolumny rządowej, którym jechała ówczesna premier. Świadkowie twierdzą, że auta BOR rzekomo jechały zbyt szybko i bez sygnałów dźwiękowych, ale sąd orzekł o winie kierowcy pojazdu cywilnego.

Beata Szydło nie stawi się na rozprawie. Sąd odwołał posiedzenie

W marcu 2018 roku prokuratura zażądała, aby Sebastian K. zapłacił za wypadek karę wysokości 1500 zł, ale mężczyzna wraz z pełnomocnikiem nie zgodzili się te warunki. Sprawą zajmuje się Sąd Rejonowy w Oświęcimiu i w czwartek miała odbyć się kolejna rozprawa, lecz została ona ostatecznie odwołana.

- Czwartkowa rozprawa została odwołana. Sąd postanowił dopuścić do uzupełniającej opinii biegłych, która jest w trakcie procedowania. Z racji tego, że przy sporządzaniu opinii biegli korzystają z akt sprawy, akta te nie wróciły jeszcze do sądu. Kolejnego terminu jeszcze nie wyznaczono - poinformowała Daria Pichórz, przedstawiciel biura prasowego Sądu Okręgowego w Krakowie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dowody w sprawie wypadku Beaty Szydło mogły być sfabrykowane?

Powodem odwołania sprawy ma być wniosek obrońcy Sebastiana K., który twierdzi, że jedno z nagrań z monitoringu mogło zostać sfabrykowane.

- Po analizie obrazu okazuje się, że samochody rządowe początkowo poruszają się, by przez kilka ujęć stać w miejscu. Po chwili znowu jednak ruszają. Taka sytuacja powtarza się kilka razy, podczas gdy wszystkie pozostałe obrazy w tym czasie są w ruchu. Ktoś mógł zrobić to celowo, by można było poinformować, że samochody Biura Ochrony Rządu poruszały się z dozwoloną prędkością - przekazał Wirtualnej Polsce informator, który jest blisko całej sprawy.

Dzisiaj grzeje: 1. Najważniejszy mężczyzna w życiu Beaty Tyszkiewicz! Rzadko pokazują się razem, ale te zdjęcia rozczulą was do łez
2. Grupa nastolatków wracała ze szkoły. Nie mieli żadnych szans, 13 z nich nie żyje, liczba ofiar rośnie

Ponadto tej sprawie towarzyszą inne okoliczności, które zdaniem wielu można nazwać przynajmniej podejrzanymi. Nie tak dawno wyszło na jaw, że płyta z nagraniem monitoringu rzekomo została uszkodzona. Według doniesień medialnych w ten sposób prawdopodobnie miała przepaść możliwość ustalenia, kto był dodatkowym świadkiem zdarzenia, czyli kierowcą, który jechał za seicento.

Najlepsze newsy dnia:

  1. PODWYŻKA EMERYTURY i wyrównanie za minione lata dla tysięcy Polaków. Jest projekt ustawy
  2. Pierwszy dzień kadencji Sejmu dobiega końca a już zrobiono zdjęcie, o którym będziemy mówić przez 4 lata
  3. Jerzy Rutkowski nie żyje. Przed śmiercią nocą wywoływał jedno imię
  4. Doniesienia są straszne, Kasia Figura przeżyła horror na żywo. Mąż miał bić ją po głowię, kopać i pluć na twarz
  5. Najbardziej zagadkowa tragedia w Polsce od lat. Mama i tata nie żyją, informacje o nagraniach przerażają 

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News