Beata Szydło przerwała ciszę po zwycięstwie Dudy. Padły mocne słowa

Beata Szydło przerwała ciszę po zwycięstwie Dudy. Padły mocne słowa Źródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Beata Szydło w rozmowie z Polskim Radiem zdradziła, co sądzi na temat wygranej Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich 2020. Padły bardzo mocne słowa. Była premier odniosła się do obecnej sytuacji politycznej w Polsce, a także wyznała, jak jej zdaniem wyglądałaby sytuacja w rządzie po wygranej Rafała Trzaskowskiego.

Była premier, Beata Szydło, jak dało się to zauważyć już wczoraj podczas wieczoru wyborczego, jest ogromnie zadowolona z wyników wyborów. - Naszym celem było zwycięstwo i to zostało osiągnięte. To przede wszystkim wielki, osobisty sukces Pana Prezydenta, który bardzo ciężko pracował. Jego determinacja doprowadziła do tego, że możemy świętować sukces. Andrzej Duda jest drugim prezydentem, który po raz drugi będzie pełnił swoją funkcję - przekazała w rozmowie z Polskim Radiem. 

Beata Szydło na temat wygranej Andrzeja Dudy 

Beata Szydło w rozmowie z Mirosławem Skowronem z Polskiego Radia zaznaczyła, że nigdy nie wątpiła w to, że przeciwnicy Dudy, zrobią wszystko, by jej partyjny kolega nie zwyciężył w wyborach na drugą kadencję. Była premier odniosła się także do sytuacji, która miała miejsce w polskiej polityce w ostatnich tygodniach. 

- Brutalna kampania wyborcza i wszystkie ataki, jak i obecna narracja polityków Platformy Obywatelskiej, zdają się potwierdzać tę determinację. Andrzej Duda przez pięć lat swojej kadencji był atakowany na różne sposoby, podważano jego wiarygodność i samodzielność. Stosowano różne sposoby, by zdyskredytować jego pozycję - zaznaczyła Szydło. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Beata Szydło o tym, co by było, gdyby wygrał Trzaskowski 

Beata Szydło w rozmowie z Polskim Radiem przekazała, że gdyby wygrał Rafał Trzaskowski, sytuacja rządu byłaby bardzo trudna. - Ciężko byłoby realizować wizję naszego kraju zbieżną z wizją Prezydenta Andrzeja Dudy. Jego wybór jest dobrym wyborem dla przyszłości Polski - zaznaczyła Szydło. 

Co więcej, była premier odniosła się do zaproszenia, jakie Andrzej Duda wystosował podczas wieczoru wyborczego. Prezydent zaprosił swojego kontrkandydata na spotkanie w Pałacu Prezydenckim, z którego nie skorzystał Trzaskowski, proponując termin po ogłoszeniu oficjalnych wyników wyborów. Zdaniem Szydło następne dni pokarzą, czy Trzaskowski będzie chciał nawiązać dialog z prezydentem. 

Dzisiaj grzeje: 1. W końcu. Rafał Trzaskowski zabrał głos po wyborach, skierował słowa do Andrzeja Dudy

2. Magda Gessler była załamana śmiercią córki. "Gdyby dziecko było w odpowiedniej klinice"

- Prezydent zaprosił pana Trzaskowskiego na rozmowę, wyciągnął rękę, powiedział, że czeka na niego. Chciał porozmawiać m.in. o tym, co należy zrobić, by uspokoić napięcia na scenie politycznej. Jednak pan Trzaskowski nie skorzystał z zaproszenia. Potwierdził, że stanie się tak po ogłoszeniu końcowych wyników. Zobaczymy, czy skończy się jedynie na deklaracjach, czy rzeczywiście będzie on chciał inaczej budować przyszłość PO, bo pewnie to on będzie teraz główną postacią tej partii - dodała. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tajemnicza nagła śmierć słynnego sportowca. Niedawno odniósł życiowy sukces, miał tylko 30 lat
  2. Przecież kupowaliśmy je codziennie w Biedronce i Lidlu, po prostu ręce opadają. Nie do pomyślenia, jak wiele towarów ostatnio wycofano z obrotu
  3. Żona Rafała Trzaskowskiego powiedziała całą prawdę po wyborach. Jej słowa podbijają sieć
  4. Majka Jeżowska poszła na całość. Porównała Andrzeja Dudę do Zenka Martyniuka
  5. Wybory będą powtórzone? Niepokojące doniesienia o nieprawidłowościach
  6. Andrzej Duda zaprosił Rafała Trzaskowskiego do pałacu. Szczera odpowiedź pojawiła się błyskawicznie

Źródło: Polskie Radio

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News